woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
ناخن
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/12/23  ساعت: ۱۰

۱. حس بويايي و چشايي شما بهتر مي‌شوند 

 

نيكوتين نه‌تنها سركوب‌كننده اشتها است، بلكه خود سيگار كشيدن اجازه نمي‌دهد كه شما به‌طور كامل از عطرها و طعم‌هاي مواد غذايي لذت ببريد. با اين‌ حال، وقتي كه شما عادت سيگار كشيدن را ترك كنيد، حس چشايي و بويايي‌تان هم تغيير مي‌كند و رو به بهبودي مي‌رود. 

به‌گفته متخصصان، حس چشايي عميقا با قابليت تشخيص دادن ترك سيگار عطرهاي مختلف ارتباط دارد. از طرف ديگر، زبان انسان نيز فقط قادر است پنج طعم اصلي و پايه را تشخيص بدهد. بنابراين، هرچه عطرها و بوهاي غذا پيچيده‌تر مي‌شوند،‌ بيشتر از طريق بويايي درك مي‌گردند. با اين‌ حال، دود سيگار به پوشش داخلي بيني و جوانه‌هاي چشايي در دهان آسيب مي‌رساند و درنتيجه قابليت دريافت طعم‌ها و عطرهاي پيچيده‌تر را ناممكن مي‌كند. 

البته خبر خوب اين است كه وقتي سيگار كشيدن را ترك مي‌كنيد، قواي چشايي و بويايي هم سريعا بهبود مي‌يابند. پس يكي از اولين حالت‌هايي كه بلافاصله پس از ترك سيگار احساس خواهيد كرد،‌ همين دريافت بهتر طعم‌ها و عطرها است. 

 

۲. احساس مي‌كنيد كه انرژي بيشتري داريد 

 

اگر بيشتر اوقات احساس خستگي مي‌كنيد، مشخص كردن علت دقيق اين حالت مي‌تواند كار سختي باشد. با اين‌حال، سيگار كشيدن مي‌تواند احساس خستگي را در بسياري از افراد بيشتر كند، درحالي كه ترك سيگار نيز سطح انرژي را در بدن افزايش مي‌دهد. 

متخصصان مي‌گويند افرادي كه به سيگار كشيدن عادت مي‌كنند، معمولا متوجه نمي‌شوند كه اين عادت چطور قابليت بدن براي استفاده از انرژي را تحليل مي‌برد و ضعيف مي‌كند. به‌علاوه، سيگار كشيدن با كاهش ظرفيت ريه‌ها براي اضافه كردن اكسيژن به خون همراه است و همچنين قابليت ريه‌ها براي دفع كردن گازهاي زائد دي‌اكسيد كربن را مختل مي‌كند. 

توجه داشته باشيد كه دود سيگار حاوي مونوكسيد كربن است كه قابليت سلول‌هاي خوني قرمز براي انتقال اكسيژن به قسمت‌هاي مختلف بدن را مختل مي‌كند. اين در حالي است كه اكسيژن‌رساني صحيح براي سوختن گلوكز ضرورت دارد و مغز و عضله‌ها به‌طور خاص شديدا به گلوكز به‌عنوان سوخت اصلي نيازمند هستند. 

سيگار كشيدن نه‌تنها اكسيژن‌رساني را ضعيف مي‌كند، بلكه وارد شدن گلوكز به بافت‌هاي مهم را سخت‌تر مي‌سازد. بنابراين، وقتي كه اكسيژن و گلوكز به‌درستي به بدن نرسد، تعجبي ندارد كه افراد سيگاري با كمبود انرژي مواجه شوند. البته اگر سيگار را ترك كنيد،‌ در عرض چند هفته متوجه مي‌شويد كه سطح انرژي در بدن‌تان رو به بهبودي مي‌رود. 

 

۳. كيفيت پوست‌، ناخن و موهاي‌تان بهتر مي‌شود 

 

ما فقط درباره آسيب‌ديدگي موها و ناخن‌ها صحبت نمي‌كنيم، چون سيگار كشيدن مي‌تواند شديدا شانس شكل‌گيري خطوط ريز را روي پوست صورت افزايش بدهد. دليلش اين است كه تركيبات شيميايي موجود در دود سيگار، به لايه‌هاي ظريف و حساس درون پوست آسيب مي‌رسانند و همچنين گردش خون را در لايه‌هاي عميق‌تر پوست ضعيف مي‌كنند. 

با توجه به همين نكات، ترك سيگار مي‌تواند اكسيژن‌رساني به پوست را بيشتر كند و درنتيجه به روشن‌تر شدن پوست كمك برساند. پس اگر سيكار مي‌كشيد، به‌ جاي اين‌كه براي خريد محصولات ضدپيري هزينه كنيد، ابتدا سيگار كشيدن را كنار بگذاريد. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/19  ساعت: ۰۹

خيلي از افراد دوست دارند برداشتن ناخن كه تغييرات جديد و جذابي را از نظر ظاهري در ايام عيد نوروز تجربه كنند اما طولي نمي‌كشد كه از اين تغييرات خسته مي‌شوند و ترجيح مي‌دهند كه دوباره به حالت طبيعي خود برگردند. يكي از اين تغييرات، كاشتن يا كاور كردن ناخن‌ها است كه انجام دادن آن در اين روزها، طرفداران زيادي هم پيدا كرده است. اگر دوست داريد كه زودتر از شر اين ناخن‌هاي مصنوعي خلاص شويد و دوباره ناخن‌هاي طبيعي خودتان را داشته باشيد، لازم نيست كه مجددا به آرايشگاه مراجعه و هزينه اضافي پرداخت كنيد. برداشتن ناخن هاي كاشته شده شما مي‌توانيد طي ۱۰ مرحله، خودتان ناخن‌هاي كاشته‌شده را در خانه برداريد.

1.يك ظرف گود را با آب ولرم پر كنيد.

 

2.يك ظرف گود را با استون ۱۰۰ درصد پر كنيد.

 

3.ناخن‌هاي مصنوعي، كاشته‌شده و ناخن‌هاي خودتان را تاحد ممكن با ناخن‌گير كوتاه كنيد.

 

4.پوست اطراف ناخن‌ها را كاملا آغشته به وازلين يا يك كرم بر پايه چربي كنيد. حواس‌تان باشد كه پماد يا كرم را روي سطح ناخن‌ها نماليد.

 

5.حالا نوك انگشتان خود را به طوري كه ناخن‌ها كاملا در استون قرار بگيرند، داخل ظرف استون بگذاريد.

 

6.حداقل ۱۲ و حداكثر ۲۰ دقيقه ناخن‌ها را در محلول استون نگه داريد تا مواد و چسب ناخن به خوبي حل شوند.

 

7.انگشتان خود برداشتن ناخن هاي كاشته شده را از ظرف استون خارج كنيد و يك پارچه نخي و سفيد را روي سطح آنها بكشيد تا مواد مربوط به كاشت ناخن از بين برود.

 

8.اگر تمام مواد پاك نشد، چند دقيقه ديگر ناخن‌ها را داخل استون نگه داريد و دوباره آنها را پاك كنيد تا تمام مواد از بين بروند.

 

9.حالا انگشتان خود را چند دقيقه داخل ظرف آب ولرم بگذاريد تا پوست و ناخن‌ها، نرم شوند.

 

10.در نهايت، تمام سطح ناخن و پوست اطراف آن را با كرم مرطوب‌كننده برداشتن ناخن بپوشانيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/19  ساعت: ۰۹

پاك كردن كاشت ناخن

اين روزها داشتن ناخن هاي بلند و لاك زده، به يكي از سرگرمي هاي بانوان تبديل شده است و آن ها سعي مي كنند با كاشت ناخن، مانيكور كردن و لاك هاي فانتزي، به ناخن هاي زيبا و برداشتن ناخن  خواستني برسند . 

 

گاهي شاهد آن هستيم كه استفاده طولاني مدت از ناخن مصنوعي مي تواند براي افراد مشكل ساز شود و بقايايي از اين مواد (ناخن مصنوعي) در داخل ناخن طبيعي نفوذ كرده و با تغيير رنگ ناخن، خود را نشان دهند كه در جريان آن، اين عارضه براي بستر و چين هاي اطراف ناخن نيز حادثه شده و آن ها را متورم، زخمي، قرمز و خارش دار مي كند به نحوي كه ناخن از بسترش جدا شده و محيطي مستعد عفونت هاي مزمن با نام "پارانيكيا" ايجاد مي كند كه بسيار دردناك و مزمن است.

 

اگر از برداشتن ناخن كاشته تان خسته شده ايد نگران نباشيد چرا كه شايد فكر كنيد تا ابد بايد با همين ناخنها كنار بياييد اما اينطور نيست. به شما ياد خواهيم داد چطور كاشت ناخنتان را از بين ببريد. 

 

1 . مواد لازم

ساده ترين و در دسترس ترين ماده براي برداشتن كاشت ناخن استون 100 درصد است. اما مواد ديگري هم براي اين كار در بازار موجود است. علاوه بر استون به سوهان ناخن و بافر و پوليش نيز احتياج داريم.

 

2  . ابتدا در ظرف مانيكور يا هر ظرف ديگري كه بتوانيد دستتان را در آن قرار دهيد مقداري استون بريزيد. دستتان را طوريكه تمام ناخنهايتان در ظرف قرار گيرد، داخل ظرف بكنيد و 6 تا 7 دقيقه نگه داريد.

همچنين بخوانيد : راه هاي از بين بردن زردي ناخن

سپس دستتان را بيرون آورده و با كلينكس روي ناخنتان را تميز كنيد و دوباره دستتان را درون استون قرار دهيد.

اين كار را تا چندين مرحله انجام دهيد تا زمانيكه بيشتر مواد كاشت از روي ناخنتان پاك شود.

 

3 . زمانيكه يك لايه نازك از مواد روي ناخن باقي ماند با استفاده از سوهان بقيه مواد را هم از بين ببريد و با بافر سطح ناخنتان را بكشيد و با پوليش ناخن را برق بياندازيد.

فراموش نكنيد در پايان از تقويت كننده براي برداشتن ناخن استفاده كنيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/9  ساعت: ۱۱

خرمالو دقيقاً مناسب روزهاي سرد پاييزي است كه بيشتر مردم كمي احساس خستگي و بي حالي مي كنند. خرمالو به اندازه ي انگور انرژي زا است. البته اگر دغدغه ي تناسب اندام داريد و نمي خواهيد چاق شويد نبايد در مصرف آن زياده روي كنيد چون مصرف زياد آن كالري زيادي به بدن مي رساند. قندهاي اصلي اين ميوه فروكتوز و گلوكز هستند. 

 

اگر در فصل سرما لثه هايتان خونريزي مي كند امكان دارد به دليل كمبود ويتامين C باشد. بايد بدانيد كه مصرف خرمالو و جذب ويتامين C آن براي بالا بردن استحكام سلامت لثه ها موثر است. اين ويتامين براي فوايد خرمالو شفافيت پوست نيز مفيد است. 

اين ميوه سرشار از پتاسيم و منيزيم مي باشد كه با كلسترول و فشارخون بالا مقابله مي كند به علاوه  پكتين موجود در خرمالو  نقش بسزايي در كاھش كلسترول خون دارد. 

 

ميوه خرمالو  با داشتن ويتامينھاي A و C، كلسيم، پتاسيم و منيزيم  ميتواند  به ھضم ھرچه بھتر غذا، تقويت بينايي و بھبود عملكرد سيستم ايمني بدن كمك كند. شايد بد نباشد بدانيد كه فوايد خرمالو تقويتكننده معده است، اسھال را برطرف ميكند. باعث نرمي سينه ميشود، كمخوني را رفع ميكند و اشتھاآور خوبي ھم ھست.

طبع خرمالو گرم و تر است و دانه ميوه خرمالو كه كوبيده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ كليه و مثانه را دفع مي كند.

 

خرمالو حاوي مقدار زيادي پكتين است. پكتين يكي از فيبرهاي محلول در آب است كه باعث كاهش چربي خون مي شود.

خرمالو آرام كنندة سكسكه است و به طور چشمگيري بندآورندة خون ريزي است.

خرمالو ورم و التهاب بواسير را فرو مي نشاندفوايد خرمالو داروي مؤثري براي تيفوس و تيفوئيد است بايد از جوشاندة كاسبرگ هاي زيرگل و دم گل استفاده شود..  خرمالو سرشار از ويتامين هاي A ، B و C مي باشد.

 

به خاطر حضور ويتامين A در خرمالو براي پوست و ناخن و موهاي خشك و شكننده مفيد است.

اما وجود تانن در خرمالو امكان دارد كه باعث يبوست شود و افرادي كه از يبوست رنج مي برند بايد با احتياط اين ميوه را ميل كنند.  براي درمان اسهال خوني 300 تا 500 گرم ميوه رسيده خرمالو را صبح ناشتا ميل نماييد.

ميوه ي خرمالو رسيده  براي كودكان نيز ميوه اي مفيد محسوب مي شود و در رشد و نمو آن ها موثر است و از آن براي درمان اسهال خوني هم مي توان استفاده كرد.

فوايد خرمالو حاوي مقدار زيادي پكتين است. پكتين يكي از فيبرهاي محلول در آب است كه باعث كاهش چربي خون مي شود و پتاسيم و منيزيم موجود در آن براي فشار خون  مفيد است.

 

برگ درخت خرمالو حاوي فلاوونوئيدها است كه اين ماده ضد فشار خون، ضد سرطان و ضدموتاژن است. در عين حال برگ اين درخت خاصيت آنتي هيستامين داشته و واكنش هاي آلرژيك را كاهش مي دهد. اين ماده همچنين علائم درماتيت و التهاب را در پوست كاهش مي دهد. در طب سنتي از برگ اين درخت به صورت چاي براي درمان اين نوع بيماري ها استفاده مي شود

 

اگرچه خرمالو خواص بسيار زيادي دارد، اما خوردن بيشتر از 1 تا 2 عدد از آن در روز توصيه نميشود. همچنين خوردن ھمين مقدار از فوايد خرمالو ھم براي كساني كه به يبوست مبتلا ھستند، فوايد خرمالو توصيه نمي شود چون تانن موجود در آن يبوست را تشديد ميكند.

كساني كه اختلالات رودهاي دارند يا عمل جراحي روده انجام دادهاند يا به بيماريھاي قلبي و سل مبتلا ھستند بايد در خوردن خرمالو احتياط كنند.

 

 طرز تهيه يك معجون مقوي با خرمالو

فوايد خرمالو براي تهيه اين معجون يك عدد خرمالو را با كمي آب ليموترش، كمي ماست و عسل مخلوط كرده و هم بزنيد. اين معجون را صبح ها زماني كه ناشتا هستيد ميل كنيد تا ابنرژي بسياري وارد بدن شما شود.

 

طرز تهيه يك مسكن براي دردهاي كمر و مفاصل

كوبيدة هسته خرمالو را با روغن منداب مخلوط كرده در يك بطري ريخته سر آن را محكم ببنديد و در آب جوش به مدت يك ساعت جوشانده، سپس از اين روغن مي توان براي دردهاي كمر، مفاصل و نقرس استفاده نمود و همچنين از پودر دانة آن كه با حرارت بو داده شده است مانند قهوه دم كرده ميل شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/9  ساعت: ۱۱

خرمالو دقيقاً مناسب روزهاي سرد پاييزي است كه بيشتر مردم كمي احساس خستگي و بي حالي مي كنند. خرمالو به اندازه ي انگور انرژي زا است. البته اگر دغدغه ي تناسب اندام داريد و نمي خواهيد چاق شويد نبايد در مصرف آن زياده روي كنيد چون مصرف زياد آن كالري زيادي به بدن مي رساند. قندهاي اصلي اين ميوه فروكتوز و گلوكز هستند. 

 

اگر در فصل سرما لثه هايتان خونريزي مي كند امكان دارد به دليل كمبود ويتامين C باشد. بايد بدانيد كه مصرف خرمالو و جذب ويتامين C آن براي بالا بردن استحكام سلامت لثه ها موثر است. اين ويتامين براي فوايد خرمالو شفافيت پوست نيز مفيد است. 

اين ميوه سرشار از پتاسيم و منيزيم مي باشد كه با كلسترول و فشارخون بالا مقابله مي كند به علاوه  پكتين موجود در خرمالو  نقش بسزايي در كاھش كلسترول خون دارد. 

 

ميوه خرمالو  با داشتن ويتامينھاي A و C، كلسيم، پتاسيم و منيزيم  ميتواند  به ھضم ھرچه بھتر غذا، تقويت بينايي و بھبود عملكرد سيستم ايمني بدن كمك كند. شايد بد نباشد بدانيد كه فوايد خرمالو تقويتكننده معده است، اسھال را برطرف ميكند. باعث نرمي سينه ميشود، كمخوني را رفع ميكند و اشتھاآور خوبي ھم ھست.

طبع خرمالو گرم و تر است و دانه ميوه خرمالو كه كوبيده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ كليه و مثانه را دفع مي كند.

 

خرمالو حاوي مقدار زيادي پكتين است. پكتين يكي از فيبرهاي محلول در آب است كه باعث كاهش چربي خون مي شود.

خرمالو آرام كنندة سكسكه است و به طور چشمگيري بندآورندة خون ريزي است.

خرمالو ورم و التهاب بواسير را فرو مي نشاندفوايد خرمالو داروي مؤثري براي تيفوس و تيفوئيد است بايد از جوشاندة كاسبرگ هاي زيرگل و دم گل استفاده شود..  خرمالو سرشار از ويتامين هاي A ، B و C مي باشد.

 

به خاطر حضور ويتامين A در خرمالو براي پوست و ناخن و موهاي خشك و شكننده مفيد است.

اما وجود تانن در خرمالو امكان دارد كه باعث يبوست شود و افرادي كه از يبوست رنج مي برند بايد با احتياط اين ميوه را ميل كنند.  براي درمان اسهال خوني 300 تا 500 گرم ميوه رسيده خرمالو را صبح ناشتا ميل نماييد.

ميوه ي خرمالو رسيده  براي كودكان نيز ميوه اي مفيد محسوب مي شود و در رشد و نمو آن ها موثر است و از آن براي درمان اسهال خوني هم مي توان استفاده كرد.

فوايد خرمالو حاوي مقدار زيادي پكتين است. پكتين يكي از فيبرهاي محلول در آب است كه باعث كاهش چربي خون مي شود و پتاسيم و منيزيم موجود در آن براي فشار خون  مفيد است.

 

برگ درخت خرمالو حاوي فلاوونوئيدها است كه اين ماده ضد فشار خون، ضد سرطان و ضدموتاژن است. در عين حال برگ اين درخت خاصيت آنتي هيستامين داشته و واكنش هاي آلرژيك را كاهش مي دهد. اين ماده همچنين علائم درماتيت و التهاب را در پوست كاهش مي دهد. در طب سنتي از برگ اين درخت به صورت چاي براي درمان اين نوع بيماري ها استفاده مي شود

 

اگرچه خرمالو خواص بسيار زيادي دارد، اما خوردن بيشتر از 1 تا 2 عدد از آن در روز توصيه نميشود. همچنين خوردن ھمين مقدار از فوايد خرمالو ھم براي كساني كه به يبوست مبتلا ھستند، فوايد خرمالو توصيه نمي شود چون تانن موجود در آن يبوست را تشديد ميكند.

كساني كه اختلالات رودهاي دارند يا عمل جراحي روده انجام دادهاند يا به بيماريھاي قلبي و سل مبتلا ھستند بايد در خوردن خرمالو احتياط كنند.

 

 طرز تهيه يك معجون مقوي با خرمالو

فوايد خرمالو براي تهيه اين معجون يك عدد خرمالو را با كمي آب ليموترش، كمي ماست و عسل مخلوط كرده و هم بزنيد. اين معجون را صبح ها زماني كه ناشتا هستيد ميل كنيد تا ابنرژي بسياري وارد بدن شما شود.

 

طرز تهيه يك مسكن براي دردهاي كمر و مفاصل

كوبيدة هسته خرمالو را با روغن منداب مخلوط كرده در يك بطري ريخته سر آن را محكم ببنديد و در آب جوش به مدت يك ساعت جوشانده، سپس از اين روغن مي توان براي دردهاي كمر، مفاصل و نقرس استفاده نمود و همچنين از پودر دانة آن كه با حرارت بو داده شده است مانند قهوه دم كرده ميل شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/9/13  ساعت: ۰۶

كالري شمار كاهو  يكي از قديمي ترين سبزيجات دنيا به شمار مي آيد كه منشأ آن در هندوستان و آسياي مركزي است. پيشينه ي مصرف كاهو در ايران شش قرن قبل از ميلاد است. اين سبزي يك قرن قبل از ميلاد به روم راه يافت و جزو غذاهاي مهم روميان شد.

 

كالري شمار كاهو گياهي است يك ساله و داراي برگ هاي پهن و دراز و سبز، با طعم كمي شيرين. كاهو موجب افزايش گلبول هاي قرمز خون شده و آهن موجود در آن براي درمان كم خوني مفيد است؛ از همين رو در گونه ها، سرخي مطلوب پديد مي آورد و اعصاب را منظم مي كند و بر قدرت بينايي مي افزايد.

 

اين ماده غذايي به ويژه حاوي ويتامين «ث» - ضد اسكوربوت - است. كالري شمار كاهو ارزش غذايي چنداني ندارد، اما از لحاظ درماني فوق العاده و سرشار از نمك هاي معدني با خاصيت قليايي است؛ به همين سبب خون را تصفيه مي كند و به حفظ هوشياري مغز و سلامت بدن كمك مي نمايد.

 

برگ هاي بيروني كاهو ارزش خوراكي بسيار دارد؛ زيرا اين برگ ها بيشتر در معرض نور آفتاب قرار دارد و نسبت به برگ هاي داخلي حاوي ويتامين بيشتر است. هر چه كالري شمار كاهو سبزتر باشد، ويتامين بيشتري دارد. كاهوي پخته براي ازدياد شير مادر مناسب است. اين سبزي محتوي چند ماده مهم و شفابخش است. آب كاهو، خنك و شادابي بخش است و ميزان فراواني منيزيم در آب آن سبب تقويت بافت عضلاني، اعصاب و مغز مي شود. آب كاهو جنبه درماني دارد.

 

سلولز موجود در كاهو حجم مواد داخل روده و حركات روده را افزايش مي دهد كه اين امر درمان يبوست را آسان مي سازد. كالري شمار كاهو براي رفع بي خوابي نيز مؤثر است؛ زيرا داراي ماده اي خواب آور به نام لكتوكاريوم است كه حاوي كربوهيدرات است. اين ماده غذايي براي درمان ديابت ماده غذايي مناسب است و افراد ديابتي مي توانند به راحتي از آن استفاده كنند. استفاده از كاهو به علت داشتن املاح فراوان - به خصوص منگنز و روي - براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو مفيد است.

كالري شمار كاهو موجب افزايش گلبول هاي قرمز خون در بدن شده و آهن موجود در آن براي درمان كم خوني مفيد است؛

مس و آهن موجب توليد سلول‌هاي خوني در بدن مي‌شود.

 

كالري شمار كاهو حاوي زيكسانتين است كه جذب شبكيه شده و باعث ارتقاء بينايي مي‌شود.

زيكسانتين همچنين حاوي ويژگي‌هاي آنتي اكسيدان است كه از بيماري‌هاي لكه دار شدن در اثر بالارفتن سن جلوگيري مي‌كند. هم‌چنين از آب آوردن چشم جلوگيري مي‌كند. فالانوئيد موجود در كاهو از سرطان ريه و دهان جلوگيري مي‌كند.  با اين وجود در مصرف كاهو افراط نكنيد . زيرا زياده روي در مصرف كاهو براي بينايي مفيد نيست.

 

كاهو تازه مقادير زيادي اسيد فوليك و ويتامين اسيد فوليك و ويتامين C است. اسيد فوليك در طول بارداري جنين را سالم نگه مي‌دارد. همچنين به ارتقاء سلامت توليد مثل زنان و مردان كمك مي‌كند. كالري شمار كاهو بنابراين براي تقويت باروري موثر است.

ويتامين C سيستم ايمني بدن را ارتقاء داده و در برابر عفونت‌ها مقاومت مي‌كند. 

 

۸درصد سيليس، ۹ درصد فسفر و مقدار سولفور موجود در كاهو براي حفظ سلامت پوست، مو و ناخن مفيد است.

ويتامين ها و مواد مغذي كالري شمار كاهو ، از ريزش مو پيشگيري مي كند. مصرف كاهو در گونه ها، سرخي مطلوب پديد مي آورد

استفاده از كاهو به علت داشتن املاح فراوان – به خصوص منگنز و روي – براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو مفيد است. همچنين با برطرف كردن كمبود هموگلوبين و نمك هاي معدني باعث شادابي پوست مي شود.

استفاده از كمپرس تهيه شده با جوشانده چند برگ كالري شمار كاهو  به مدت ۲۰ دقيقه، در برطرف كردن آكنه و پسوريازيس موثر است. براي تأثيرگذاري، آب كمپرس بايد به دماي اتاق برسد و به مدت ۱۰ دقيقه روي پوست گذاشته شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/8/13  ساعت: ۰۷

جواني و شادابي پوست با كالري شمار هويج ممكن است. اين ماده‌ي غذايي نه فقط براي عضو هاي داخلي بدن خاصيت بخش  است بلكه براي بهتر شدن وضعيت پوستمان تاثير گذار است.

 

تفاوتي ندارد كه هويجتان خام يا پخته و يا رنده شده يا به صورت پوره اي باشد. راه  هاي متفاوتي براي وارد كردن هويج به برنامه‌ي غذايي روزانه وجود دارد. اين ماده‌ي غذايي نارنجي رنگ لبريز از خواص غير باور كردني است  كالري شمار هويج كه  كمك بزرگي به سلامتي جسم شما مي‌كند چون مي‌تواند مشكلات بينايي، كم‌خوني، اسهال و … را برطرف كند.

 

دل درد، بيرون‌روي، حالت تهوع و غيره. زماني كه روده‌ها توانايي ندارد كه به درستي آب را جذب خود كند بيرون روي اتفاق مي‌افتد (يكي از مشكلات خطر ساز روده). يكي از كارهاي موثر براي برطرف شدن اين مشكل استفاده از هويج است.كالري شمار هويج  اين ماده‌ي غذايي لبريز  از فيبر است و فيبر پكتين موجود در آن آب را جذب مي‌كند و به اين گونه از شدت اسهال كاسته مي‌شود.

 

كم شدن قدرت بينايي، ريزش اشك چشم‌ها، مشكلات ديد و غيره. با گذر زمان چشم‌ها ضعيف‌تر شده و گاهي واگير بيماري‌هاي داخلي مي‌شوند. مي شود اين را به راحتي گفت كه هويج دوست سلامت چشم‌هاست. اين سبزي نارنجي حاوي لوتئين همان آنتي‌اكسيدان بسياري قوي مي‌باشد كه مي تواند از شبكيه‌ي چشم‌ها مراقبت كرده و از مشكل دژنراسيون ماكولاي مربوط به پيري پيشگيري مي‌كند. كالري شمار هويج براي برطرف كردن دوربيني و آب مرواريد در مردان موثر است

 

جواني و شادابي پوست ناشدني نيست. اين ماده‌ي غذايي نه فقط براي اعضاي داخلي بدن موثر است بلكه براي بهبود وضعيت پوستمان نيز موثر است. براي اين كه لبريز از بتاكاروتن يا همان مقدمه ساز ويتامين A مي‌باشد. اين آنتي‌اكسيدان از پيري سلول‌هاي پوستي جلوگيري مي‌كند. كالري شمار هويج اگر در برنامه‌ي غذايي‌تان به طور مدام هويج مصرف كنيد كار بزرگي در راه  سلامت و شادابي پوستتان خواهيد كرد.

 

مواد مغذي كه در اين گياه خوشمزه وجود دارد با سم زدايي كه انجام مي دهد مي تواند باعث سلامت پوست و مو و ناخن شود و ساخت سلول هاي جديد در بدن را بهبود دهد.

 

هويج پر خاصيت ترين ماده‌ي غذايي براي جلوگيري از آفتاب‌سوختگي است. اشعه‌هاي ماوراي بنفش خورشيد به «اپيدرم» آسيب‌ زده و گاهي التهاب ايجاد مي‌كند كه معروف ترين اين التهاب ها  آفتاب سوختگي است. كالري شمار هويج بتاكاروتن موجود در هويج از پوست محافظت كرده و باعث تقويت آن مي‌شود. در واقع اين آنتي اكسيدان از پوست در برابر اشعه‌هاي ماوراي بنفش محافظت مي‌كند. مصرف آب هويج باعث آماده سازي پوست براي قرار گرفتن در معرض نور خورشيد مي‌شود.

 

 

مصرف هويج براي رفع كم‌خوني جزئي مفيد است. هويج خواصي دارد كه با كم‌خوني جزئي مقابله مي‌كند به خاطر اينكه به توليد بيشتر گلبول‌هاي قرمز خون كمك مي‌كند.

 

گرگرفتگي، چاقي، پوكي استخوان و … در دوره‌ي يائسگي اين قبيل مشكلات يكي پس از ديگري خود را نمايان مي كند. كالري شمار هويج اما با مصرف هويج مي‌توان اين علائم را به تاخير انداخت. به خاطر اينكه هويج سرشار از آنتي‌اكسيدان‌هايي است كه به بدن كمك مي‌كنند تا با اكسايش سلول‌ها و پيري بدن مقابله كنند.

 

بتاكاروتن يا همان پيش‌ساز ويتامين A يكي از آن آنتي‌اكسيداني‌هاي قوي محسوب مي‌شود كه سلول‌هاي بدن را از گزند راديكال‌هاي آزاد (مولكول‌هاي آسيب‌رسان و مسئول پيري سلول‌هاي بدن) در امان مي‌دارد. خوشـــبختانه هويج تا دلتان بخواهد بتاكاروتن دارد. فيبرهاي محلول در آب موجود در اين نارنجي‌پوش، مانع از پيشروي تركيبات سمي‌در بدن شده و دفع آنها را آسان مي‌كند. بهتر است بدانيد كالري شمار هويج براي پيشگيري از بيماري‌ قلبي عروقي، سرطان‌ها و همچنين براي حفظ سلامت پوست فوق‌العاده است.

:
برچسب‌ها:

[ ]