woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
ريزش مو
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۰۸

هم زنان و هم مردان(ريزش مو در مردان)، ريزش مو را تجربه مي‌كنند. با اينكه ژن‌ها در اين مورد، نقش حياتي دارند، اما دلايل ديگري نيز براي ريزش مو وجود دارند، از جمله، عدم تعادل هورمون‌ها، كم‌كاري غده‌ي تيروئيد، كمبود مواد مغذي و نارسايي گردش خون در پوست سر. ريزش مو، مشكل بزرگي است كه بسياري از افراد از آن رنج مي‌برند. عوامل بسياري در پس اين مشكل وجود دارند. بياييد نگاهي به درمان‌هايي براي درمان ريزش مو به روش خانگي بيندازيم. اگر به دنبال رشد مجدد موها به صورت طبيعي هستيد، براي داشتن موهايي بلند و سالم، اين دستورات خانگي را امتحان كنيد.

 

شنبليله - براي جلوگيري از ريزش مو

دانه‌هاي شنبليله سرشار از هورمون‌هايي است كه به رشد مو و ترميم فوليكول‌هاي مو كمك مي‌كنند. هم‌چنين اين دانه‌ها حاوي اسيد نيكوتينيك و پروتئين هستند كه ساقه‌ي مو و رشد آن را تقويت مي‌كنند.

بنابراين، حالا كه مي‌دانيد دانه‌هاي شنبليله چقدر به درمان ريزش مو و تقويت رشد آن كمك مي‌كنند، حتما مشتاق هستيد با راه‌هاي استفاده از آن براي مو آشنا شويد. دانه‌هاي شنبليله را يك شب در آب خيس كنيد و صبح روز بعد، آنها را بكوبيد تا خميري يكدست به دست آيد. اين خمير را به پوست سر و موها بماليد. سرتان را با كلاه رنگ مو بپوشانيد تا خمير خشك نشود و بين ۳۰ دقيقه تا يك ساعت بعد، بدون استفاده از شامپو، موهاي‌تان را با آب فراوان بشوييد. اين پروسه‌ي درمان را حداقل دو بار در هفته و به مدت يك ماه ادامه دهيد تا نتايج مؤثر آن را ببينيد.

 

آلوئه‌ورا

اين روزها، در نتيجه‌ي آلودگي شديد هوا، ريزش بيش از حد مو، بسيار شايع شده است. مي‌توانيد از آلوئه‌ورا(خواص آلوئه‌ورا) به عنوان درمان خانگي ديگري كه براي درمان ريزش مو و رشد سريع آن مؤثر است، استفاده كنيد. آلوئه‌ورا مي‌تواند مشكلات مربوط به پوست سر از قبيل شوره و خارش سر را به نحو مؤثري كاهش دهد. خاصيت قليايي اندك آلوئه‌ورا باعث بازگرداندن و حفظ سطح pH طبيعي پوست سر مي‌شود كه اين خود به رشد مو كمك مي‌كند. ژل آلوئه‌ورا حتي براي مبارزه با شوره‌ي سر هم مي‌تواند مؤثر باشد. با يك چاقوي تيز برگي از گياه آلوئه‌ورا را قطع كنيد، لبه‌هاي دندانه‌دار برگ را برش بزنيد، لايه‌ي بالايي برگ را جدا كنيد و با كمك چاقو، ژل آلوئه‌ورا را از لايه‌ي پاييني جدا كنيد. ژل را در مخلوط كن بريزيد و سپس مايع يكدست به دست آمده را به پوست سر و موها بماليد. پس از ۴۵ دقيقه تا يك ساعت، ماسك را با آب بشوييد. اين روش درماني را ۳-۴ بار در هفته انجام دهيد تا نتيجه‌ي بهتري بگيريد.

 

پياز

آب پياز - براي جلوگيري از ريزش مو

 

پيازي كه در آشپزخانه داريد و اهميت زيادي به آن نمي‌دهيد، مي‌تواند در كمك به موي سرتان معجزه ‌كند. سولفور (گوگرد) زياد موجود در پياز به بهبود گردش خون در فوليكول‌هاي مو كمك مي‌كند. آب پياز هم خاصيت ضدباكتري دارد كه مي‌تواند ميكرب‌ها و انگل‌ها را از بين ببرد. آب پياز را به پوست سر بماليد و پس از نيم ساعت با يك پاك‌كننده‌ي معمولي بشوييد.

 

ماساژ پوست سر با روغن ولرم

عمده‌ترين دليل ريزش شديد مو، كمبود مواد غذايي موجود در مو است. ماساژ دادن با روغن ولرم مي‌تواند روش مؤثري براي جلوگيري از ريزش مو باشد. پوست سر را هر روز، حداقل چند دقيقه با يك روغن ولرم ماساژ دهيد. مي‌توانيد از هر روغني كه سرشار از ويتامين E‌ است، استفاده كنيد. روغن نارگيل، روغن بادام، روغن خردل، روغن زيتون و روغن جوجوبا بهترين گزينه‌ها هستند. اگر علت ريزش موي شما، شوره‌ي سر است، جوجوبا مي‌تواند مؤثرترين روغن باشد. براي دريافت بهترين نتيجه، مي‌توانيد تركيبي از تمام اين روغن‌ها را امتحان كنيد. روغن را در يك ظرف آهني يا استيل، اندكي گرم كنيد و پوست سر و موهاي‌تان را با آن ماساژ دهيد. براي اينكه از خواص كامل ماساژ با روغن ولرم بهره‌مند شويد، بهتر است يك شب تا صبح، روغن روي موهاي شما باقي بماند و صبح موهاي خود را بشوييد، در غير اين صورت، پس از يك ساعت موهاي خود را با شامپو بشوييد.

 

كشك

كشك سبب نرمي، لطافت و درخشندگي موها نيز مي‌شود. هم مي‌توانيد كشك را مستقيما روي پوست سر و موها بماليد و هم مي‌توانيد ۲ قاشق سوپ‌خوري كشك را با ۱ قاشق سوپ‌خوري عسل تركيب كنيد تا بهترين نتيجه را بگيريد. اين ماسك تركيبي را ۳۰ دقيقه روي سر نگه‌ داريد و سپس با آب فراوان بشوييد. براي داشتن موهاي بلند و سالم، اين ماسك خانگي را امتحان كنيد.

 

انگور فرنگي

آيا مي‌دانيد چگونه از انگور فرنگي (خارتوت) براي جلوگيري از ريزش مو و بالا بردن رشد طبيعي مو استفاده كنيد؟ كمبود ويتامين C زمينه‌ساز ريزش مو مي‌شود، اين در حالي است كه انگور هندي سرشار از ويتامين C است. انگور به حفظ سلامت پوست سر و همچنين تقويت رشد مو كمك مي‌كند. هسته‌ي چند حبه انگور هندي را جدا كنيد و دور بيندازيد و گوشت آنها را بكوبيد. با خمير به دست آمده به همراه چند قطره آبليموي تازه، پوست سر را ماساژ دهيد. بدون اضافه كردن آبليمو هم مي‌توانيد از اين ماسك استفاده كنيد. ماسك را يك ساعت روي موهاي‌تان نگه داريد و سپس با آب شستشو دهيد.

 

 

ريشه شيرين بيان

آيا به دنبال بهترين درمان‌هاي گياهي براي جلوگيري از ريزش مو هستيد؟ شيرين‌بيان گياهي است كه در پيشگيري از ريزش و آسيب مو، مي‌تواند بسيار مؤثر باشد. اين گياه براي رهايي از خارش پوست سر و تسكين آن نيز مفيد است. اگر شوره‌ي سر دليل ريزش مو باشد، شيرين‌بيان مي‌تواند اثربخش باشد. چند رشته از ريشه‌هاي شيرين‌بيان را يك شب تا صبح در شير خيس كنيد. صبح، ريشه‌هاي خيس‌خورده‌ي شيرين بيان را بكوبيد تا به صورت خمير درآيد. پيش از خواب، اين خمير را به نقاط بي‌موي سر بماليد و صبح با شامپو سرتان را شستشو دهيد.

 

برگ يا گل ختمي

در طب سنتي هند، بهترين درمان خانگي براي جلوگيري از ريزش مو ، برگ يا گل ختمي است. از برگ و گل اين گياه براي پيشگيري از ريزش مو، تقويت رشد مو، درمان موخوره و درمان شوره‌‌ي سر استفاده مي‌شود. ۱۵-۱۲ عدد گل ختمي را همراه ۲ قاشق سوپ‌خوري روغن نارگيل حرارت دهيد. مايع را صاف كنيد و روغن روي آن را جمع كنيد. يك شب تا صبح، پوست سر و موهاي‌تان را آغشته به اين معجون كنيد و صبح سرتان را بشوييد. براي استفاده از برگ‌هاي ختمي، تعدادي از آنها را بكوبيد تا خميري به دست آيد. آن را به پوست سر و موها بماليد. پس از ۳۰ دقيقه تا ۱ ساعت با آب بشوييد. اين گياه به صورت خودكار، ريزش مو را كنترل و رشد آن را تقويت مي‌كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/20  ساعت: ۰۸

به‌گفته دكتر تري دنيوئي (پرستار متخصص)، «اگر وضعيت هورموني ما در تعادل كامل قرار داشته باشد ولي هنوز هم با مشكل ريزش مو مواجه باشيم، معمولا بايد نقش كمبودهاي تغذيه‌اي را بررسي كنيم».

 

 فريتين، يكي از املاح كليدي كه در ذخيره آهن به بدن كمك مي‌كند، نقش مهمي در اين مساله دارد. اين متخصص مي‌گويد: «اگر سطح فريتين در بدن پايين باشد، تيروئيد نمي‌تواند ريزش مو عملكرد خودش را به‌صورت مطلوب انجام بدهد». اختلال در عملكرد تيروئيد هم به‌راحتي مي‌تواند باعث ريزش مو شود. اگر آزمايش خون نشان بدهد كه سطح فريتين در بدن شما پايين است، احتمالا به مصرف مكمل‌هاي آهن نياز پيدا مي‌كنيد.

 

افزايش سن 

يكي از واقعيت‌هاي زندگي اين است كه ريزش مو همراه با افزايش سن، موهاي سر و بدن نيز نازك‌تر مي‌شوند. متخصصان مي‌گويند كه تراكم موها و سرعت رشد موها همراه با فرآيندهاي پيري، كاهش مي‌يابد. علاوه بر اين، اگر مادر و مادربزرگ شما در دوران سالمندي با نازكي موهاي سر و بدن مواجه شده‌ باشند، احتمالا شما هم چنين اتفاقي را تجربه خواهيد كرد. درحالي كه نازكي موها در قسمت‌هاي مختلف بدن معمولا براي افراد مهم نيست، اما ريزش مو هاي سر در اين شرايط مي‌تواند واقعا آزاردهنده باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/9/21  ساعت: ۰۶

مصرف كالري شمار عسل باكتري هايي را كه آكنه ايجاد مي كند، از بين مي برد. با استفاده از عسل به صورت موضعي مي توان زخم هاي ديابتي را درمان كرد.سلول هاي مرده پوست را از بين مي برد و باعث نرمي آن مي شود، خط هاي ايجاد شده روي صورت را كاهش مي دهد و خشكي آرنج و پاشنه پا را برطرف مي كند. نرم كننده حاوي عسل، از ايجاد موخوره جلوگيري مي كند و باعث براقي مو مي شود.روند سوخت و ساز را تسريع مي بخشد و باعث كاهش وزن مي شود.خواص عسل

 

مصرف آن با سير خام، ويروس و عفونت هاي باكتريايي را از بين مي برد.تقويت كننده بينايي و تسكين دهنده گلودرد است و به نوعي شربت سينه محسوب مي شود.انرژي زاست، خستگي مفرط را برطرف مي كند، كالري شمار عسل ميزان هوشياري ذهن را افزايش مي دهد؛ تقويت كننده سيستم ايمني بدن است، ماده مغذي، ويتامين و آنتي اكسيدان هاي لازم را به بدن مي رساند.با بهبود جريان خون رساني، مانع از بيماري قلبي و آسيب به رگ ها و به خصوص مويرگ ها مي شود.عملكرد روده را تنظيم مي كند، قولنج و سندروم بي قراري روده ها را درمان مي كند خاصيت ضد باكتريايي و ضد عفوني كننده دارد. سوختگي را تسكين مي دهد، زخم ها را ضدعفوني مي كند، التهاب و درد را كاهش مي دهد و روند درمان را تسريع مي بخشد.ميزان اضطراب را كاهش مي دهد و مانند مسكن عمل مي كند.آرامش و خواب آرام ايجاد و ميزان PH بدن را قليايي مي كند.مانع از شكل گيري تومورهاي سرطاني مي شود. از سوء هاضمه و رفلكس اسيدي معده مي كاهد، كالري شمار عسل زخم هاي دستگاه گوارش را درمان مي كند.

 

آنزيم هاي طبيعي موجود در آن، روند هضم غذا را بهبود مي بخشد.مصرف ناشتا يك ليوان آب ولرم با عسل و آب ليمو، بدن را پاك سازي مي كند.خاصيت ضد قارچي دارد.با جويدن موم آن، علايم تب يونجه بهبود مي يابد.تشنگي و علايم گرمازدگي را برطرف و سكسكه را متوقف مي كند.خاصيت ملين دارد.مخلوط آن با فلفل سياه و زنجبيل آسم را تسكين مي دهد.آب سير همراه با كالري شمار عسل ، فشارخون را كنترل مي كند مخلوط عسل، دارچين در آب جوش، در بهبود آرتريت، عفونت مثانه و نفخ معده موثر است. كلسترول مضر را كاهش مي دهد و ويروس ها را از بين مي برد. روند پيري را كند، قدرت شنوايي را تقويت و بوي بد دهان را رفع مي كند.استفاده موضعي از مخلوط عسل، دارچين و روغن زيتون داغ مانع از ريزش مو مي شود و دندان درد را نيز متوقف مي كند.توجه داشته باشيد كالري شمار عسل حاوي هاگ هاي قارچ است و سيستم ايمني بدن نوزادان توان مقابله با آن را ندارد. لذا نوزادان زير يك سال نبايد تحت هيچ شرايطي عسل مصرف كنند.

 

با استفاده از اين ثروت باد اورده از خواص عسل براي هزاران سال است كه عسل بعنوان يك درمان دارويي مورد استفاده قرار ميگيرد. اولين استفاده ثبت شده از عسل به عنوان يك تغذيه درماني بوده است كه از لوح هاي گلي سومري يافت شده است  .همچنين مصريان باستان از كالري شمار عسل به طور منظم براي درمان مشكلات پوستي و چشم استفاده ميكرده اند .

 

براي هزاران سال، كالري شمار عسل به عنوان يكي از مهمترين و شناخته شده ترين داروي خانگي طبيعي براي درمان طيف گسترده اي از بيماري ها و مشكلات از جمله عفونت قارچي، مشكلات پاي ورزشكاران و درد مفاصل بوده است.

 

با اين حال، بايد توجه داشت كه بسياري از ادعاهاي كه درباره خواص عسل گفته ميشود با اينكه تحقيقات زيادي انجام شده و ما سعي كرده ايم از معتبرترين منابع استفاده كنيم اما هنوز هم نياز به مطالعات علمي دقيق دارد و بسياري از خواص كالري شمار عسل همچنان ناشناخته است .

 

عسل يك درمان سنتي محبوب است، همچنين در سيستم هاي شفاي سنتي از قبيل آيورودا و طب سنتي چين توصيه مي شود. طبق مطالعات انجام شده، محتويات اين اكسير كهربايي رنگ داراي خواصي مي باشد كه ذكر خواهيم كرد: كالري شمار عسل  قليايي كننده، ضد سرطان، ضد ميكروب، ضد چاقي، آنتي اكسيدان، ضد التهاب، تقويت كننده مويرگ ها، كاهش دهنده كلسترول، سم زدا، بهبود دهنده گوارش، تقويت كننده دستگاه ايمني، انتقال دهنده ي پيام هاي عصبي و تنش زدايي از عضلات صاف.

 

ميزان اهميت هر كدام از اين اثرات در عسل هاي مختلف، متفاوت است. كالري شمار عسل كه منشا آن گياهان دارويي است، مي تواند حاوي برخي تركيبات موجود درد اروهاي گياهي ساخته شده از ريشه، ساقه، برگ، گل، دانه يا ميوه ي آن ها باشد، بنابراين شايد ما بايد اين عسل ها را هم به عنوان درمان هاي گياهي تلقي كنيم.

 

مصرف عسل موجب تشديد خواص داروهاي ضدباكتريايي، تقويت عملكرد پادتن‌ها و ايستادگي در برابر فعاليت‌هاي ميكروبي مضر مي‌شود. مطالعات متعددي در زمينه تاثيرات عسل در درمان زخم‌ها صورت پذيرفته است. يكي از اين مطالعات نشان داد كه خاصيت دارويي كالري شمار عسل زخم را دستخوش فرايند پاكسازي ويژه‌اي مي‌كند، يعني باكتري‌هاي موجود در زخم شركت‌كنندگان را به طور كامل از بين مي‌برد. در مطالعه‌اي ديگر روند درمان جراحات و زخم پاي ۵۹ نفر از شركت كنندگان كه ۸۰٪ آنها به درمان‌هاي متعارف پاسخ مثبت نشان نداده بودند، با استفاده از عسل خام از سر گرفته شد. زخم‌هاي تمام بيماران به استثناي زخم‌هاي يك بيمار بهبود يافتند. علاوه بر اين، زخم‌هاي عفوني بعد از يك هفته كالري شمار عسل درماني استريل شدند.

 

در طب سنتي، يكي از مزاياي استفاده از كالري شمار عسل ، درمان عفونت‌هاي دستگاه تنفسي است. مصرف روزانه عسل مشكلاتي از قبيل تنگي نفس و خلط بيش از حد گلو را برطرف مي‌كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/9/18  ساعت: ۰۷

كالري شمار فندق ميوه اي با طبع گرم و خشك كه بيشتر در نواخي كوهستاني ايران يافت و پرورش داده ميشود. از فوايد بسيار مهم آن ميتوان به تقويت قواي جنسي اشاره كرد. و همچنين خوردن فندق در بين غذا براي معده و روده بسيار مقوي است .

براي سرفه‌هاي مزمن ۳۰ گرم مغز فندق همراه عسل ساعت ۱۰ صبح ميل شود اين باعث مي‌شود كه اخلاط سينه و ريه خارج گردد.

ضماد سوخته فندق با پي بز براي جلوگيري از ريزش مو مفيد است.

 

براي زخم‌هاي واريس ۵۰ گرم پوست درخت كالري شمار فندق و ۱۰۰۰ گرم آب (آبي كه مخلوط با سركه است) را جوشانده زخم‌ها را بشوييد. براي تنظيم قاعدگي ۲۰ گرم پوست فندق را در ۱۰۰۰ گرم آب جوشانده در فواصل قاعدگي روزي يك فنجان ميل شود.

فندق پايين آورنده فشار خون است.

 

مغز كالري شمار فندق در حدود 60 درصد روغن دارد كه به رنگ رزد روشن بوده و داراي طعم ملايم و بوي مطبوعي مي باشد. از روغن فندق در تغذيه، عطر سازي و نقاشي استفاده مي شود. مغز فندق مقدار زيادي فسفر دارد.

فندق داراي خواص زيادي است و داراي پروتئين، مواد چرب، كلسيم، فسفر و پتاسيم مي باشد. فندق گرم و خشك است و براي بيماري قند مفيد است.

 

كساني كه سنگ كليه دارند روزي ۱۵ دانه فندق، غذاي مناسبي براي آنها مي‌باشد.

براي رفع كرم كدو روغن فندق را بگيريد و به مدت ۱۵ روز، روزي يك قاشق سوپ خوري از آن روغن ميل كنيد.

روغن فندق تقويت كننده نيروي شهواني است.

كساني كه درد مفاصل دارند روزانه ۱۰ دانه كالري شمار فندق بخورند.

كساني كه نقرس دارند صبحانه ۳۰ عدد فندق + يك قاشق عسل خوب جويده ميل شود و همراه آن يك ليوان شير مصرف شود.

 

افراد مسلول فندق + خرما يا انجير همراه شير به عنوان صبحانه بخورند.

كساني كه ضعف عمومي دارند روزانه ۱۰ عدد فندق بخورند.

كساني كه مي‌خواهند لاغر شوند ۱۰ گرم گل كالري شمار فندق در ۳۰۰ سي سي آب دم كرده بعد از هر غذا يك استكان بخورند.

كساني كه بيماري MSدارند در غذاي روزانه خود فندق را بگنجانند.روزانه۲۰عدد،اطفال۱۰عددهمراه‎ يك‎ قاشق‎ عسل ميل‎كنند.

 

اين دانه روغني براي تقويت بدن، روده و معده، سرفه، درد سينه و كبد مفيد است. سموم را از بدن خارج كرده و براي ريزش مو و سوزش مجاري ادرار مفيد مي باشد ولي فشار خون را بالا مي برد.

 

اگر شما فعاليت فكري زيادي داريد بهتر است كالري شمار فندق بخوريد چون به دليل فسفر زياد مغز شما را تقويت مي كند. ولي به خاطر داشته باشيد افراط در خوردن اين دانه روغني باعث نفخ و گاز شكم و استفراغ مي شود. اگر سرد مزاج هستيد بهتر است فندق را با آب و عسل بخوريد و اگر گرم مزاجيد با سكنجبين ميل كنيد.

 

كساني كه سرطان دارند صبحانه ۲۰ عدد فندق و ۳ عدد خرما با يك ليوان آب هويج ميل كنند.

كساني كه موخوره دارند فندق را سوزانده با سركه مخلوط كنند با آب رقيق نمايند سر موها را با آن محلول ماساژ دهند.

اگر چشم نوزادي آبي يا ازرق است شما مي‌توانيد كالري شمار فندق را بسوزانيد نرم كنيد با روغن زيتون مخلوط كنيد و چند روز بر فرق سر نوزاد بماليد. سپس چشم آنها خوب سياه و جذاب مي‌گردد.

خانم‌هايي كه حامله هستند روزي ۵ دانه فندق ميل كنند.

جهت رفع چين و چروك صورت : روغن فندق يك قاشق چاي خوري و روغن جوانه گندم يك قاشق چاي خوري.

 

براي درمان جوش صورت روزي ۲ مرتبه با نوك انگشت از روغن كالري شمار فندق روي جوشهاي صورت بگذاريد.

فندق تقويت كننده‌ نطفه مي‌باشد، ۱۰ صبح و ۵ عصر همراه خرما ميل شود.

 

فندق به خاطر داشتن ويتامين‌هاي B براي درمان ضعف اعصاب، سستي و خمودگي، هيجان و اضطراب بسيار مؤثر است.

براي درمان سياتيك برگ خشك درخت فندق را سائيده با كمي خاكستر كالري شمار فندق آتش سيگار و نمك مخلوط نموده با روغن منداب مخلوط كرده محلول را به محل درد بماليد.

فندق باعث تنگ كردن عروق زير پوست و باعث كشيدگي پوست و تغذيه و درمان آن مي‌شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/9/13  ساعت: ۰۶

كالري شمار كاهو  يكي از قديمي ترين سبزيجات دنيا به شمار مي آيد كه منشأ آن در هندوستان و آسياي مركزي است. پيشينه ي مصرف كاهو در ايران شش قرن قبل از ميلاد است. اين سبزي يك قرن قبل از ميلاد به روم راه يافت و جزو غذاهاي مهم روميان شد.

 

كالري شمار كاهو گياهي است يك ساله و داراي برگ هاي پهن و دراز و سبز، با طعم كمي شيرين. كاهو موجب افزايش گلبول هاي قرمز خون شده و آهن موجود در آن براي درمان كم خوني مفيد است؛ از همين رو در گونه ها، سرخي مطلوب پديد مي آورد و اعصاب را منظم مي كند و بر قدرت بينايي مي افزايد.

 

اين ماده غذايي به ويژه حاوي ويتامين «ث» - ضد اسكوربوت - است. كالري شمار كاهو ارزش غذايي چنداني ندارد، اما از لحاظ درماني فوق العاده و سرشار از نمك هاي معدني با خاصيت قليايي است؛ به همين سبب خون را تصفيه مي كند و به حفظ هوشياري مغز و سلامت بدن كمك مي نمايد.

 

برگ هاي بيروني كاهو ارزش خوراكي بسيار دارد؛ زيرا اين برگ ها بيشتر در معرض نور آفتاب قرار دارد و نسبت به برگ هاي داخلي حاوي ويتامين بيشتر است. هر چه كالري شمار كاهو سبزتر باشد، ويتامين بيشتري دارد. كاهوي پخته براي ازدياد شير مادر مناسب است. اين سبزي محتوي چند ماده مهم و شفابخش است. آب كاهو، خنك و شادابي بخش است و ميزان فراواني منيزيم در آب آن سبب تقويت بافت عضلاني، اعصاب و مغز مي شود. آب كاهو جنبه درماني دارد.

 

سلولز موجود در كاهو حجم مواد داخل روده و حركات روده را افزايش مي دهد كه اين امر درمان يبوست را آسان مي سازد. كالري شمار كاهو براي رفع بي خوابي نيز مؤثر است؛ زيرا داراي ماده اي خواب آور به نام لكتوكاريوم است كه حاوي كربوهيدرات است. اين ماده غذايي براي درمان ديابت ماده غذايي مناسب است و افراد ديابتي مي توانند به راحتي از آن استفاده كنند. استفاده از كاهو به علت داشتن املاح فراوان - به خصوص منگنز و روي - براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو مفيد است.

كالري شمار كاهو موجب افزايش گلبول هاي قرمز خون در بدن شده و آهن موجود در آن براي درمان كم خوني مفيد است؛

مس و آهن موجب توليد سلول‌هاي خوني در بدن مي‌شود.

 

كالري شمار كاهو حاوي زيكسانتين است كه جذب شبكيه شده و باعث ارتقاء بينايي مي‌شود.

زيكسانتين همچنين حاوي ويژگي‌هاي آنتي اكسيدان است كه از بيماري‌هاي لكه دار شدن در اثر بالارفتن سن جلوگيري مي‌كند. هم‌چنين از آب آوردن چشم جلوگيري مي‌كند. فالانوئيد موجود در كاهو از سرطان ريه و دهان جلوگيري مي‌كند.  با اين وجود در مصرف كاهو افراط نكنيد . زيرا زياده روي در مصرف كاهو براي بينايي مفيد نيست.

 

كاهو تازه مقادير زيادي اسيد فوليك و ويتامين اسيد فوليك و ويتامين C است. اسيد فوليك در طول بارداري جنين را سالم نگه مي‌دارد. همچنين به ارتقاء سلامت توليد مثل زنان و مردان كمك مي‌كند. كالري شمار كاهو بنابراين براي تقويت باروري موثر است.

ويتامين C سيستم ايمني بدن را ارتقاء داده و در برابر عفونت‌ها مقاومت مي‌كند. 

 

۸درصد سيليس، ۹ درصد فسفر و مقدار سولفور موجود در كاهو براي حفظ سلامت پوست، مو و ناخن مفيد است.

ويتامين ها و مواد مغذي كالري شمار كاهو ، از ريزش مو پيشگيري مي كند. مصرف كاهو در گونه ها، سرخي مطلوب پديد مي آورد

استفاده از كاهو به علت داشتن املاح فراوان – به خصوص منگنز و روي – براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن مو مفيد است. همچنين با برطرف كردن كمبود هموگلوبين و نمك هاي معدني باعث شادابي پوست مي شود.

استفاده از كمپرس تهيه شده با جوشانده چند برگ كالري شمار كاهو  به مدت ۲۰ دقيقه، در برطرف كردن آكنه و پسوريازيس موثر است. براي تأثيرگذاري، آب كمپرس بايد به دماي اتاق برسد و به مدت ۱۰ دقيقه روي پوست گذاشته شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/8/17  ساعت: ۰۸

كالري شمار موسير گياهي است شبيه به سير و پياز ولي برخلاف پياز، گل هاي آن تخم نمي دهد و البته بويي مطبوع تر از سير دارد. موسير چاشني اي اشتهاآور و داراي طبيعت گرم بوده و انواع مختلفي دارد كه بهترين نوع آن رنگ قرمز مسي دارد.موسير سرشار از ويتامينC، پتاسيم، فيبر، اسيد فوليك،كلسيم و آهن است و منبع خوبي از پروتئين محسوب مي شود، بنابراين يك سبزي مفيد براي سبزي خواران مي باشد.

 

كالري شمار موسير مانند ديگر اعضاي خانواده ي خود سرشار از تركيبات گوگردي است و به همين دليل هم خواص ضدباكترايي دارد. در نتيجه موسيرِ، از انتشار ميكروب ها و باكتري هاي بيماري زا پيشگيري مي كند.

 

موسير از آن گياهان دو رگه است. چيزي شبيه به سير و پياز. برگ هاي اين گياه باريك و دراز است و گل هاي ارغواني دارد. پياز اين گياه، خوراكي است. مي توان از آن در تهيه ي انواع ترشيجات، سالاد، سس و غيره استفاده كرد. اين ماده ي غذايي مفيد عطر و بوي فوق العاده اي به  كالري شمار موسير غذاهايتان مي دهد و درعين حال سرشار از خواص مفيد براي بدن است.

 

موسير مانند ديگر اعضاي خانواده ي خود سرشار از تركيبات گوگردي است و به همين دليل هم خواص ضدباكترايي دارد. در نتيجه موسيرِ، از انتشار ميكروب ها و باكتري هاي بيماري زا پيشگيري مي كند. البته حواستان باشد معني حرفمان اين نيست كه در صورت بروز يك بيماري عفوني، كالري شمار موسير مي تواند جايگزين آنتي بيوتيك ها شود. بلكه مي توان از اين ماده ي غذايي براي پيشگيري از بروز اين مشكلات استفاده كرد.

 

موسير سرشار از ويتامين C و A و همچنين از منابع فسفر و منيزيم است. همين تركيبات از آن يك ماده ي غذايي دوستدار سلامت استخوان ها ساخته است. براي داشتن استخوان هاي محكم و سالم حتماً از محصولات لبني كه سرشار از كلسيم هستند استفاده كنيد و در كنار آن كالري شمار موسير را به عنوان يار كمكي به كار بگيريد. در اين صورت خدمت زيادي به اسكلتتان كرده ايد.

 

 موسير حاوي ويتامين B6 است. به اين ترتيب كه هر 100 گرم موسير بيش از 10 درصد نياز روزانه ي ما به اين ويتامين را تامين مي كند. بايد بدانيد كه وجود اين ويتامين براي سيستم عصبي لازم و ضروري است و همچنين از بروز مشكلات عضلاني پيشگيري كرده و به سلامت پوست كمك مي كند.

علاوه بر اين موسير حاوي ويتامين B9 يا همان اسيدفوليك نيز مي باشد كه ضداسترس است. كالري شمار موسير اين ويتامين براي ساخت گلبول هاي قرمز لازم است. تركيب اين ويتامين با ويتامين B6 براي پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي بسيار موثر است.

 

افرادي كه عادت به خوردن كالري شمار موسير دارند موهايشان ديرتر سفيد شده و كمتر به عارضه ريزش مو مبتلا مي شوند.از آن جا كه حاوي مقدار فراواني سولفور است به شفافيت پوست كمك خوبي مي كند.

 از ديگر خواص موسير مي توان به تقويت قدرت جنسي، افزايش دفع ادرار، التيام دهنده و ترميم كننده زخم ها و تسكين دهنده التهاب طحال و كبداشاره كرد.

 

از فرآورده‌هاي كالري شمار موسير براي كم كردن قند خون در افراد ديابتي مورد استفاده است و هم چنين از خواص گندزدائي آن براي دفع انگل ها همراه غذا از آن استفاده مي‌شده است و علاوه بر آن براي ضدعفوني كردن آب مورد استفاده داشته است.

:
برچسب‌ها:

[ ]