woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
جوش بيني
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/24  ساعت: ۰۸

رفع جوش بيني با وجود حكايت‌هاي معروفي كه درباره جوش‌هاي سرسياه روي بيني بر سر زبان‌ها افتاده، وجود چنين جوش‌هايي به دليل كثيفي پوست نيست.

 

در حقيقت شستن زياد بيني و صورت، پوست بيني را چرب‌تر و جوش‌هاي سرسياه را پديدار مي‌كند. معمولا براي رهايي از اين جوش‌هاي كذايي، خالي‌ كردن آنها اولين گزينه‌اي است كه به ذهن ما مي‌رسد، اما با اين كار، تنها بيني خود را پر از روزنه‌هاي خالي خواهيد كرد.

 

اگر به اين كار ادامه دهيد، در نهايت به پوستتان آسيب مي‌رسانيد. در اينجا 6 راه‌حل ساده براي از بين‌بردن جوش بيني را بيان مي‌‌كنيم:

 

1- در طول روز صورت خود را دوبار بشوييد؛ يك بار هنگام صبح و يك بار غروب. سپس با استفاده از لوسيون پاك‌كننده ملايمي صورت خود را شستشو دهيد، پوست بيني‌تان را بيشتر. اگر احساس كرديد پوستتان خشك يا پوسته‌پوسته شده، لوسيون خود را تغيير دهيد و فقط يك بار در طول روز از آن استفاده كنيد.

 

2- براي صورت خود لوسيون‌هايي بخريد جوش بيني كه حاوي اسيدساليسيليك يا پراكسيد بنزوئيل باشند. اين اطلاعات از تحقيقات مركز بهداشتي دانشگاه مريلند به دست آمده است. دو لوسيون حاوي اين مواد را در آن واحد با هم مصرف نكنيد، چون با واكنش ناخوشايندي مواجه خواهيد شد.

 

3- يك بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهيد. كاسه‌اي را پر از آب‌جوش كنيد. حوله‌اي را روي سر خود قرار دهيد و روي كاسه خم شويد به طوري كه حوله كاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ايجادشده از زير حوله خارج نشود. به مدت 5 دقيقه صورت خود را بخور دهيد. سپس به آرامي صورتتان را خشك كنيد.

 

4- در طول هفته، يك بار پس از بخور دادن صورت، از چسب‌هاي مخصوص رفع جوش بيني استفاده كنيد. چسب را روي بيني خود قرار دهيد و سپس با توجه به زمان تعيين شده در دستورالعمل استفاده از اين چسب، آن را روي بيني نگه داريد. به خاطر داشته باشيد كه حتما پيش از انجام اين كار، بايد بيني خود را خشك كنيد. سپس چسب را به دقت از روي بيني برداريد. چسب بايد برخي از سياهي‌ها و چرك‌ جوش‌هاي روي بيني را به خود جذب كرده باشد، به طوري كه ديگر نيازي به خالي كردن جوش‌ها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشوييد.

 

5- در طول روز يا پس از شستن صورت، مرطوب‌كننده بدون روغن به پوست بيني خود بماليد. محصولاتي كه حاوي روغن نيستند، چربي پوست را كاهش مي‌دهند كه اين مساوي با رفع جوش بيني هم هست.

 

6- با پزشك خود مشاوره كنيد و از او بخواهيد كرم رتينوييد غني از ويتامين A برايتان تجويز كند. اين داروها، اندازه روزنه‌هاي پوستي شما را كاهش مي‌دهد و آنها را منقبض مي‌كند. هنگام شب، قبل از خواب لوسيون‌هايي را كه پيش از اين به آنها اشاره شده، به صورت خشك و تميزتان بزنيد.

 

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهيد. اگر نتايج دلخواه به سرعت پديدار نشد، خسته و نااميد نشويد. هرگز صورت خود را محكم مالش ندهيد. اين كار پوستتان را رفع جوش بيني چرب‌تر مي‌كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1396/10/24  ساعت: ۰۸

يكي از مهم‌ترين آرزوهاي انسان‌ها، داشتن چهره زيبا است كه در اولين برخوردها، بيشترين تاثير را بر ديگران باقي مي‌گذارد. بنابراين، هر كسي مي‌خواهد كه چهره شفاف و بي‌نقصي داشته باشد، و امروزه هم روش‌هاي متعددي براي دستيابي به جوش بيني اين هدف طراحي شده‌اند.

 

جوش‌ها، يكي از عامل‌هاي مزاحمي هستند كه زيبايي چهره ما را كاهش مي‌دهند. اگر هم روي بيني شكل بگيرند كه چهره ما را زشت مي‌كنند و حتي اعتمادبه‌نفس ما را پايين مي‌آورند. درمانجوش بيني هم مي‌تواند واقعا سخت و آزاردهنده شود. حتي اين جوش‌ها مي‌توانند لكه‌هاي تيره روي بيني باقي بگذارند.

 

صحبت درباره علت‌هاي شكل‌گيري جوش روي بيني

متخصصان، پاسخ‌هاي زيادي براي اين سوال دارند. در نوجوانان، جوش‌هاي روي بيني معمولا به‌علت هورمون‌هاي بلوغ ايجاد مي‌شوند. در بزرگسالان هم اين جوش‌ها مي‌توانند به‌علت انسداد در منافذ پوستي به‌وجود بيايند. عفونت باكتريايي نيز علت ديگري براي اين جوش‌ها هستند. همچنين، متخصصان معتقدند كه جوش‌هاي روي بيني مي‌توانند جوش بيني از علائم بيماري‌ها در بدن باشند.

 

شيوه‌هايي براي خلاص شدن از شرّ جوش‌هاي روي بيني

يخ

قرار دادن كيسه يا پارچه پُر از يخ روي جوش‌هاي بيني،‌ ميزان رشد اين جوش‌ها را كاهش مي‌دهد. اثر خنك‌كننده يخ براي جوش‌ها واقعا جادويي است. البته يخ نبايد مستقيما روي بيني قرار بگيرد، بلكه بايد درون پارچه يا كيسه نرم ريخته شود. ويژگي ديگر يخ، ‌اين است كه منافذ پوستي را پاك‌سازي مي‌كند و جريان خون را در ناحيه بيني تقويت جوش بيني مي‌سازد.

 

خميردندان

يكي از ويژگي‌هاي خميردندان، توانايي خاص براي خنك كردن پوست است. شما مي‌توانيد شب‌ها قبل از خواب، از خميردندان براي التيام درمان جوش بيني استفاده كنيد. به‌علاوه، مي‌توان از خميردندان به‌جاي يخ هم استفاده كرد.

 

البته خميردندان درمان جوش بيني حداقل بايد نيم ساعت روي جوش‌ها باقي بماند تا تاثير كند. در ضمن، منظور ما فقط خميردندان‌هاي معمولي است، نه انواع برپايه ژل.

 

ليموي تازه

آب ليموي تازه، خصلت اسيدي طبيعي و ويژه‌اي دارد. بنابراين،‌ استفاده از آب ليموي تازه براي تسكين جوش‌هاي روي بيني مي‌تواند منافذ پوستي را پاك‌سازي كند و باكتري‌هاي ايجادكننده جوش‌ها را از بين ببرد. البته وقتي كه اين كار را انجام مي‌دهيد، هرگز نبايد در معرض تماس با نور مستقيم خورشيد قرار بگيريد. تماس با نور مستقيم خورشيد در اين وضعيت مي‌تواند باعث تحريك و التهاب پوست شود. درنتيجه بهتر است كه اين شيوه درمان جوش بيني را فقط شب‌ها امتحان كنيد.

 

سير

از ديرباز تا امروز، ‌سير به‌عنوان يكي از تركيبات ضدباكتريايي مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. درنتيجه سير ذاتا اين توانايي را دارد كه جوش‌هاي ناشي از باكتري را تحت تاثير قرار بدهد. در ضمن، سير نوعي تركيب تصفيه‌كننده خون است. شما مي‌توانيد سير را درون يك پارچه قرار بدهيد و بعد روي ناحيه مورد نظر درمان جوش بيني بماليد.

 

بخار

بخار مانند يخ عمل مي‌كند و واقعا مي‌تواند براي از بين بردن جوش‌هاي روي بيني مفيد باشد. شما مي‌توانيد آب را به نقطه جوش برسانيد و بعد آن را داخل يك ظرف بريزيد. بعد يك پارچه روي سرتان بيندازيد و به سطح آب نزديك شويد. در اين حالت، بخار به‌خوبي با پوست تماس درمان جوش بيني پيدا مي‌كند.

 

بخار به پاك‌سازي منافذ پوستي هم كمك مي‌كند و ناخالصي‌ها را از منافذ بيرون مي‌كشد. همين روند در درازمدت رشد جوش‌هاي روي بيني را به حداقل مي‌رساند.

 

نكته مهم: دستكاري كردن جوش‌ها

بسياري از افراد عادت دارند كه درمان جوش بيني را دستكاري كنند يا آن‌ها را باز كنند. متاسفانه اين كار نتيجه‌اي ندارد جز سرايت باكتري‌هاي بيشتر به سطوح مختلف پوست. به‌علاوه، دانشمندان مي‌گويند كه دستكاري كردن جوش‌ها مي‌تواند به مغز هم شوك وارد كند. دليلش هم اين است كه عصب‌هاي خاصي در ناحيه درمان جوش بيني وجود دارند كه مستقيما به مغز متصل شده‌اند.

:
برچسب‌ها:

[ ]