در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
استرچ مارك چيست
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :healthpost
تاريخ: 1397/1/26  ساعت: ۰۷

وجود استرچ مارك‌ ها عارضه متدوال و مشتركي است كه هم در خانم‌ها و هم در آقايان ديده مي‌شود و مطمئنا پديدار شدن اين خطوط روي پوست ظاهري خوشايند نخواهد داشت. به طور كلي استرچ‌ مارك‌ها بيشتر روي نواحي دست‌ها، باسن، پاها، سينه، زير بغل، شكم، ران‌ها، كمر و بازوها ديده مي‌شوند. اما خوشبتانه امروزه درمان‌هاي خانگي و طبيعي مختلفي براي از بين بردن اين خطوط ناخوشايند وجود دارد كه شايد شما از آن‌ها بي خبر هستيد. خبر خوب اينكه، امروز و در ادامه اين مطلب با يكي از بهترين نوع درمان‌هاي طبيعي آشنا خواهيد شد. استفاده از روغن نارگيل يكي از موثرترين روش‌هاي درماني در رفع اين عارضه محسوب مي‌شود و تاثير استفاده از آن كاملا ملموس و چشميگر خواهد بود. خواص درماني و ترميم كننده پوست روغن نارگيل همراه با خاصيت مرطوب كنندگي آن را به يكي از بهترين گزينه‌هاي پيش روي شما بدل كرده است كه در ادامه با شيوه استفاده از آن آشنا خواهيد شد. 
۱- رفع استرچ مارك‌ ها با روغن نارگيل و روغن درخت چاي
تركيب روغن نارگيل با روغن درخت چاي آن را به يك ترميم كننده عالي براي رفع استرچ‌ مارك‌هاي روي پوست تبديل مي‌كند. روغن درخت چاي خاصيت ضد‌التهابي و آنتي‌ بيوتيكي دارد كه به بسياري از مشكلات پوستي شما كمك خواهد كرد.
مواد لازم:
- روغن نارگيل ۴ قاشق‌ غذا‌خوري
- روغن درخت چاي ۳ تا ۴ قطره
شيوه مصرف:
ابتدا روغن نارگيل ( ۴ قاشق ‌غذاخوري) را با روغن درخت چاي ( ۳ تا ۴ قطره) خوب مخلوط كنيد. سپس تركيب به دست آمده را روي نواحي مورد نظر ماساژ دهيد. توصيه مي‌شود براي گرفتن نتيجه مثبت و كامل سعي روزانه ۲ تا ۳ بار از اين شيوه درماني استفاده كنيد. 
۲- رفع استرچ مارك‌ها با روغن نارگيل و زرد‌چوبه
در حقيقت استفاده از زرد‌چوبه براي مصارف زيبايي در بين خانم‌هاي آسيايي پر‌طرفدار است و قدمت ديرينه‌اي دارد و در بسياري از كشور‌هاي آسيايي قرن‌ها است كه از اين ماده جادويي در درمان بسياري از مشكلات پوستي و سلامتي استفاده مي‌شود. زرد‌چوبه خاصيت ضد‌التهابي، آنتي‌اكسيداني و ضد پيري دارد و همين موارد كافي است تا آن را براي رفع استرچ‌ مارك‌ها به يك گزينه عالي تبديل كند. 
مواد  لازم:
- روغن نارگيل ۱ فنجان
- پودر زرد‌چوبه ۱ قاشق چاي‌خوري
شيوه مصرف:
روغن نارگيل را در يك ظرف مناسب بريزيد و آن را روي شعله ملايم قرار دهيد تا گرم شود. بعد از اينكه روغن كمي گرم و شُل شد پودر زرد‌چوبه را به آن اضافه كنيد و خوب هم بزنيد. بگذاريد تركيب ۵ دقيقه روي شعله بماند و حرارت ببيند تا كاملا با هم مخلوط شوند. بعد از گذشت مدت زمان ذكر شده ظرف را از روي شعله برداريد و صبر كنيد تا خنك شود. مخلوط را روي نواحي مورد نظر ماساژ دهيد و ۳۰ دقيقه بعد آن را مطابق معمول آبكشي كنيد. سعي كنيد روزانه قبل از حمام كردن از اين روغن استفاده كنيد.
۳- رفع استرچ مارك‌ها با روغن نارگيل و موم عسل
موم عسل هم يكي ديگر از تركيبات عالي و طبيعي است كه براي ترميم پوست براي قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. 
مواد لازم:
- موم عسل ۱ فنجان
- روغن نارگيل يك‌چهارم فنجان 
- روغن ويتامين E دو قطره
- روغن هسته انگور يك‌چهارم فنجان
- روغن رزماري ۳ قطره
شيوه مصرف:
موم را در يك ظرف مناسب بريزيد و آن را روي شعله ملايم قرار دهيد. بعد از اينكه كمي نرم شد، روغن هسته انگور و روغن نارگيل را هم به آن اضافه كنيد و ۱ دقيقه خوب هم بزنيد تا كاملا مخلوط شوند. ظرف را از روي شعله برداريد و آن را در يك ظرف شيشه‌اي دَر‌دار بريزيد و روغن رزماري و روغن ويتامين E را هم به آن اضافه كنيد و مجددا خوب هم بزنيد. اجازه دهيد تا مخلوط براي مدت زمان نيم ساعت تا يك ساعت در دماي اتاق خنك شود و بعد روزانه قبل از حمام كردن آن را روي قسمت‌هاي مورد نظر پوست‌تان ماساژ دهيد.

:
برچسب‌ها:

[ ]