تور کربلا
فروشگاه اینترنتی
مبلمان اداری کلاسیک
ثبت شرکت - ثبت برند
مبلمان اداری
خرید بک لینک
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
ساعت دیواری
برچسب دیواری
تور مالدیو پاییز 96
تور سیشل پاییز 96
تور موریس پاییز 96
تور استرالیا پاییز 96
تور آفریقای جنوبی پاییز 96
تور پوکت پاییز 96
تور آرژانتین پاییز 96
تور مراکش پاییز 96
تور تایلند پاییز 96
تور برزیل پاییز 96
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
ساخت وبلاگ
تشك طبى
تور پوکت
تور تایلند
فروش سايت آماده
پسرزايي زنان سلامت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۴:۰۳

از دوران كهن تا به امروز، ‌پدرها و مادرها همواره دوست داشته‌اند كه جنسيت نوزادشان را قبل از متولد شدن تشخيص بدهند. دانشمندان علم مدرن هم از دهه‌هاي گذشته تا كنون، مطالعات زيادي را در اين زمينه انجام داده‌اند. براساس مجموعه‌اي از همين مطالعات به ‌سرپرستي دكتر والري گرانت (متخصص باروري)، ويژگي‌هاي شخصيتي مادر مي‌تواند نقش موثري در تعيين جنسيت نوزاد ايفا كند.

 

اين واقعيت پسرزايي زنان را از سال‌ها پيش مي‌دانيم كه اسپرم، حامل كروموزومي است كه جنسيت نوزاد را تعيين مي‌كند. بنابراين، محققان همواره تصور مي‌كردند كه بدن مادر، هيچ تاثيري بر جنسيت نوزاد باقي نمي‌گذارد. با اين‌حال، اين فرضيه توسط پسرزايي دكتر گرانت مطرح شده است كه تخمك زنان، تمايل دارد به اين‌كه فقط كروموزوم مورد نظر خودش را بپذيرد.

 

به‌گفته او، اين تمايل به‌واسطه شخصيت و هورمون‌هاي مادر تعيين مي‌شود. درواقع، يافته‌هاي حاصل از اين مطالعه نشان مي‌دهند كه زنان داراي ويژگي‌هاي شخصيتي فعال و قدرتمند، معمولا ميزان تستوسترون بيشتري نسبت به ديگران در بدن‌شان دارند و شانس پسرزايي در آنان بيشتر است. با اين‌حال، زناني كه از نظر شخصيتي منفعل و سازشكار هستند، معمولا سطح تستوسترون كمتري در بدن‌شان دارند و شانس دخترزايي در آنان بيشتر است.

 

دكتر گرانت مي‌گويد كه مي‌تواند جنسيت كودكان را حتي پيش از بارداري و در ۸۰ درصد از موارد به‌درستي تشخيص بدهد، و اين كار را فقط براساس ويژگي‌هاي شخصيتي زنان به انجام پسرزايي زنان مي‌رساند.

موضوع:
برچسب‌ها: پسرزايي، پسر زايي،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]