در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
سلامت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۱:۴۷

كالري شمار انار به غير از ارزش غذايي بسيار، جنبه هاي دارويي و اثرات درماني  قابل توجه اي دارد.خوردن انار در از ديدگاه قرآن و ائمه بسيار توصيه شده است. انار براي پيشگيري و درمان بسياري از بيماريها از جمله تصلب شرائين ، سرطان و همچنين كمك به طول عمر و كند كردن واكنشهاي پير شدن سلولها تأثيرات فراواني دارد.

 

انار يكي از ميوه هاي خوش آب و رنگ فصل پاييز و زمستان است كه در مقايسه با ساير ميوه هاي اين فصل، كالري شمار انار آنتي اكسيدان بيشتري براي افزايش ايمني، مقاومت و حفاظت از بدن در مقابل بيماري ها، ميكروب ها و ويروس ها دارد. 

 

از انار شيرين نيز ميتوان در مواردي مانند :سرماخوردگي ، تقويت نيروي جنسي ،تقويت روده ها ، تقويت معده ، تقويت ريه ، حساسيت ، وجود خون در ادرار ، مسموميت ، استسقاء ، درد گوش ، التهاب معده ، اسكوربيت ، آب ريزش چشم ، كالري شمار انار خون ريزي رحم ، خارش پوست ، تقويت لثه ، تصفيه خون ، كم خوني ، اسهال خوني استفراغ و كم اشتهايي استفاده نمود.

كالري شمار انار براي كمك به رشد جنين و سلامت فرزند نيز مفيد است و خوردن انار در زمان باردار يباعث زيباتر شدن فرزند مي شود.علاوه بر جلوگيري از ويار و نيز تقويت مادر، به رشد آينده ي كودك هم كمك مي كند.

 

درمان بيماري ها با مصرف انار

براي مصارف دارويي از گل ، برگ ، پوست درخت ، پوست ريشه و دانه كالري شمار انار استفاده مي شود .

* انار شيرين ادرار آور است .

* انار با دانه ملين مزاج است .

* آب انار شيرين براي بيماريهاي مجاري ادرار مفيد است .

* ترشح صفرا را زياد مي كند.

* اگر انار را با عسل مخلوط كرده و هر روز چند قطره در بيني بچكانيد از رشد پوليپ در بيني جلوگيري مي كنيد .

* براي سالمندان بهترين دارو براي تقويت كليه است .

 

انار منبع غني از آنتي‌اكسيدان‌هاي قوي است كه نتايج تحقيقات اپيدميولوژيك نشان مي‌دهد مصرف ميوه انار و انگور قرمز و سبزيجات كه حاوي پلي‌فنوليك هستند به ميزان قابل‌توجهي از ميزان مرگ و مير كالري شمار انار ناشي از بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي، سكته‌هاي مغزي و سرطان‌هاي مختلف مي‌كاهند. مواد آنتي‌اكسيدان از طريق تخريب راديكال‌هاي آزاد حاصل از متابوليسم در بدن تأثيرات مفيد خود را اعمال مي‌كنند. در سال‌هاي اخير مطالعات فراواني در زمينه تأثير بالقوه آنتي‌اكسيدان‌هاي پلي‌فنوليك در مجامع علمي مختلف انجام شده كه نتايج اين مطالعات مزاياي فراوان مصرف ميوه‌هايي كه داراي رنگدانه قرمز هستند را نشان مي‌دهد. كالري شمار انار ، انگور قرمز و توت‌فرنگي ازجمله اين ميوه‌ها به شمار مي‌روند. انار در اين ميان به دليل دارا بودن مقادير بالايي از اين تركيبات پلي‌فنوليك بيشتر مورد توجه قرار گرفته است.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۱:۰۴

كالري شمار اسفناج اين سبزي پر خاصيت با برگ هاي تيره رنگ  ويتامين ها و مواد معدني  بسيار غني دارد و براي درمان انواع بيماري ها و سلامت پوست و اعضاي ديگر بدن بسيار توصيه مي شود.اسفناج

 در صد گرم اسفناج خام موارد زير موجود است

 

اسفناج به دليل داشتن مقدار قابل توجهي ويتامين B3  داروي مهمي براي برطرف كردن بيماري پلاگر است . بيماري پلاگر يك نوع بيماري است كه بعلت كمبود ويتامين B3 در بدن توليد مي شود و نشانه هاي آن ضعف بدن ، تشنج ، اختلال در دستگاه هاضمه و بوجود آمدن لكه هاي قرمز روي بدن است .

برگ كالري شمار اسفناج از نظر طب قديم ايران كمي سرد است و برخي عقيده دارند كه متعادل است يعني نه سرد است و نه گرم .

 برگ اسفناج خواص سبزيجات-خواص ميوه ها سبزيجات و سلامت - غني ويتامين A ، B3، C و آهن و پتاسيم مي باشد .

 بدن را قليايي مي كند .

خنك كننده است و براي پائين آوردن تب مفيد است .

ورم روده كوچك را رفع مي كند و براي ورم ريه مفيد است .

ملين است و يبوست را برطرف مي كند .

اسفناج براي لاغر شدن و وزن كم كردن مفيد است .

كالري شمار اسفناج بدليل داشتن ماده اي بنام اسپيناسين هضم غذا را تسريع مي كند . اين ماده باعث تحريك معده و ازدياد ترشحات آن مي شود .

افزايش ذخاير آهن با مصرف اسفناج ايده مناسبي است به ويژه به اين دليل كه در مقايسه با گوشت قرمز منبع شناخته شده اي از آهن است.

خوردن اسفناج در رفع تشنگي موثر است و از زمان هاي قديم براي از بين بردن ورم و درد گلو توصيه شده است .

 براي رفع سرفه هاي خشك برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزيد و بخوريد .

 

 

آش اسفناج با گشنيز براي سردردهايي كه ناشي از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشي است مفيد مي باشد و اگر آش كالري شمار اسفناج را با آب ليمو و سماق و يا آب غوره بخوريد سردردهاي ناشي از اختلال كيسه صفرا را برطرف مي كند .

 

كالري شمار اسفناج به علت داشتن اگزالات براي بيماران مبتلا به ورم مفاصل و سنگهاي كليه و مثانه مناسب نيست ضمنا آنهايي كه سرد مزاج هستند بايد اسفناج را با ادويه گرم نظير زنجبيل و هل ميل نمايند.

خوردن اسفناج از سرطان جلوگيري مي كند مخصوصا در افرادي كه الكل و سيگار مصرف مي كنند .

اسفناج در پيشگيري از سرطانهاي روده بزرگ ، معده ، پروستات ، حنجره و رحم موثر است .

اسفناج كلسترول خون را پائين مي آورد و روده بزرگ را تميز مي كند .

ترشحات لوزالمعده را افزايش مي دهد .

اسفناح سبزي مفيد براي تقويت اعصاب است و رماتيسم و نقرس را درمان مي كند .

براي زياد كردن شير در مادران شير ده موثر است .

سابقاً نوعي شربت از اسفناج تهيه مي شد كه در معالجه خونريزيها و كم خوني از آن استفاده مي كردند .

مصرف اسفناج مي تواند در لطافت پوست نقش بسزايي داشته باشد.

اسفناج همچنين داراي انرژي بسيار پاييني است؛ به طوري كه هر 100 گرم آن حاوي 10 كيلوكالري انرژي است. ميزان فيبر كالري شمار اسفناج خوراكي آن نيز 8.5 گرم در هر 100 گرم است كه هم فيبر محلول و نامحلول دارد، بنابراين مي تواند براي افراد با قند و چربي بالا مناسب باشد.

تخم اسفناج ملين و خنك كننده است و براي برطرف كردن ورم كبد و يرقان مفيد است .

اسفناج  سرشار از عنصر منيزيم  است كه اين ماده معدني نيز مي تواند در كاهش فشار خون بالا موثر بوده و در كالري شمار اسفناج نتيجه بدن را در برابر ابتلا به بيماري هاي قلبي محافظت كند.

 

اسفناج آهني را در اختيار بدن قرار مي دهد كه كالري بسيار كمتري دارد و كاملا فاقد چربي است. آهن از تركيبات داخلي هموگلوبين خون  است كه اكسيژن را از شش ها  به تمام سلول هاي بدن منتقل مي كند و همچنين بخش كليدي كالري شمار اسفناج از سيستم هاي آنزيمي براي توليد انرژي و متابوليسم (است.

 

 

كالري شمار اسفناج را مي توان خام يا پخته خورد. به منظور اجتناب از زياد پختن، سعي كنيد آن را با بخار بپزيد يا به شيوه چيني تفت دهيد. شيوه هاي پخت، بافت و طعم سبزي ياد شده را حفظ كرده و فقدان ويتامين محلول در آب را به حداقل مي رسانند. اگر چه ضمن پختن، پاره اي از اين مواد غذايي از بين مي روند، لكن در واقع صرف21 پيمانه از سبزي پخته، بيشتر از خوردن 1 پيمانه سبزي خام ارزش غذايي دارد، چون داراي دو پيمانه برگ است. علاوه بر اين، حرارت باعث مي شود كه پروتئين موجود در اسفناج، آسان تر تجزيه گردد. در صورتي كه اسفناج خام همراه با پرتقال يا برش هاي گريپ فروت  كالري شمار اسفناج به خاطر داشتن ويتامين «ث» اضافي خورده شود، ارزش غذايي اش افزون مي گردد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۵:۳۴

كالري شمار ازگيل با نام علمي Mespilus germanica كه در گويش گيلكي به آن كونوس يا كُنوس مي‌ گويند و در گويش مازندراني كنهس و كندس مي ‌گويند، ميوه ‌اي است از خانواده ي گل سرخيان از سرده ازگيل ‌ها(Mespilus) هم خانواده با سيب و گلابي.
ازگيل، درختچه اى است خاردار كه به حالت وحشى در جنگل هاى اروپاى مركزى و نواحى معتدل آسيا مى رويد و در اواخر پاييز و اوايل زمستان مي رسد. كالري شمار ازگيل در تمام جنگل هاى شمال ايران و همه ارتفاعات سواحل دريا و در دامنه هاى البرز، دره كرج و ... نيز به طور خودرو عمل مى آيد و با نام محلى هر منطقه شناخته مى شود. تكثير آن غالبا از طريق پيوند روى درختان ديگر از جمله پيوند روى پايه ي زالزالك وليك صورت مى گيرد. گاهى هم روى پايه ي گلابى و به ندرت روى پايه ي بِه پديد مى آيد و نوع پيوند، شكمى است كه در تابستان انجام مى شود.
ازگيل رسيده داراى لعاب نباتى فراوان و تانن بوده و از قند گلوكز، فروكتوز، سوربيتول و بعضى اسيدها و همچنين سلولز و گروه ويتامين هاى B و C، املاح معدنى و كمى پروتئين برخوردار مى باشد.
ازگيل در اواخر پاييز و اوايل زمستان مى رسد.
گل هاى درخت آن سفيد و ميوه اش شبيه زالزالك است؛ با اين تفاوت كه ميوه ي ازگيل درشت تر و قهوه اى رنگ و طعمش شيرين و كمى گس است. هسته ي آن را مى كارند و درخت كالري شمار ازگيل  را به درخت به و گلابى هم پيوند مى زنند.
بخش هاى مورد استفاده درخت ازگيل برگ و ميوه ي آن است. اسامى فارسى قديم ازگيل، " اردف " و " گيل " بوده است.
 
ازگيل سرشار از ويتامين هاى گروه  B است به همين دليل اعصاب را تقويت مى كند.
كالري شمار ازگيل داراى مقدار زيادى كربوهيدرات است كه موجب توليد انرژى در بدن مي شود.
ازگيل حاوي ماده اى به نام " تانن " است كه بهترين دارو براى درمان عفونت هاى روده ي بزرگ به شمار مي رود و به عنوان قابض و رفع التهاب معده توصيه و تجويز شده است.
ازگيل به دليل داشتن ويتامين C براي كم خوني ناشي از فقر آهن مفيد است  كالري شمار ازگيل زيرا اين ويتامين جذب آهن را افزايش مي دهد.
مصرف ازگيل چه به صورت خام و چه به صورت كنسرو شده براي معالجه ي اسهال ساده اثر قطعى دارد.
خوردن ازگيل خام و خصوصا نارس كه تانن بيشترى دارد در معالجه ي خونريزى هاى داخلى مانند بواسير، خونريزى رحمى و غيره تأثير شفابخش دارد.
ازگيل در معالجه ي ورم روده به كار مى رود؛ بدين منظور بايد 230 گرم ازگيل را پس از جدا كردن پوست و دانه در كمى شير حل نموده و مصرف كرد.
در معالجه ي زخم دهان و تورم مخاط گلو مؤثر است؛ بدين منظور بايد 50 گرم از برگ درخت كالري شمار ازگيل را در يك ليتر آب بجوشانند و با كمى از آن در شبانه روز چند مرتبه دهان را بشويند و غرغره كنند.
ازگيل ادرارآور است.
ميوه ي تازه و رسيده ي ازگيل يا كنسرو آن براى درمان اختلال قاعدگى خانم ها مفيد است.
جوشانده ي نيم گرم برگ ازگيل پوست هاى ظريف را تقويت مى كند و معالج برفك است.
اگر هر روز سه بار با جوشانده ي برگ ازگيل غرغره شود، آنژين را معالجه مى نمايد.
كالري شمار ازگيل به دليل داشتن لعاب، سينه را نرم مي كند، عطش را فرو مي نشاند و ضد صفرا است.
ضماد ازگيل جوش‌هاي بدن را ازبين مي برد.
براي معالجه ي اسهال خوني مي توان مقدار دوز مشخصي از آن را بدون پوست خورد.
ازگيل از حدود سه هزار سال پيش در جنوب درياي خزر و در مناطق گيلان و مازندران كشت مي شد.
700 سال پيش از ميلاد به يونان و در 200 سال پيش از ميلاد به روم رسيد. كاشت اين ميوه از طريق رومي ها در بقيه ي اروپا گسترش يافت.
ميوه ي كالري شمار ازگيل  بسيار سخت و اسيدي است و تا خوب رسيده نشود قابل خوردن نيست ضمن اين كه براي جلوگيري از پوسيده شدن آن بر روي درخت معمولا ميوه ها را زودتر برداشت مي كنند.
ازگيل را به صورت خام به عنوان ميوه اي لذيذ، مطبوع و تقويت كننده مصرف مي كنند و از آن شربت و كنسرو ازگيل تهيه مي كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۴:۴۷

كالري شمار آناناس نوعي ميوه است كه ريشه آن از جنوب برزيل وخواص آناناس , فيت شيپ پاراگوئه است. از نظر محصول، آناناس در رتبه اول محصولات قرار دارد. ميوه رسيده آناناس حاوي موادي چون : ويتامين A، ويتامين C، ويتامين‌هاي گروه B، كلسيم، فسفر، آهن و اسيد سيتريك.

 

 حاوي يك آنزيم پروتوليتيك بنام بروملين يا بروملايين است. بروملايين كه از ميوه آناناس به دست مي‌آورند براي درمان بيماري‌هاي زير مصرف مي‌شود: به عنوان ضد آماس پس ازاعمال جراحي دندان، جراحي زنان، جراحي عمومي، كالري شمار آناناس براي درمان كوفتگي‌ها، خونمردگي‌ها و زخم‌هاي بعد از تصادفات، آبسه‌ها بكارمي رود.

 

آناناس پايين آورنده تب است و سموم را از بدن دفع و ايجاد تعرق مي‌كند. آناناس سبب كاهش چروك پوست و پاكسازي سلول‌هاي مرده آن مي‌شود. اما به دليل وجود اسيدهاي آن نبايد زياد مصرف شود، خوردن بيش از حد آناناس سبب پوسيدگي دندان و تورم لثه مي‌شود. بنابراين بهتر است پس از خوردن كالري شمار آناناس دهان را بشوييد يا مسواك بزنيد.

 

آناناس حاوي آنزيم مخصوصي است كه با شكستن ساختمان پروتيين غذاها به هضم آنها كمك مي‌كند. از آب آناناس مي‌توان به عنوان هضم‌كننده و نرم‌كننده غذاهاي مختلف نظير گوشت استفاده كرد. همچنين از آنزيم مخصوص در كالري شمار آناناس مي‌توان در تهيه غذاهاي ژلاتيني نظير انواع دسرها و ژله استفاده كرد. طور كلي محافظ سلامت عمومي است. نوشيدن يك فنجان آب آناناس در روزو يا خوردن يك تكه آناناس با هر وعده غذا بسيار مفيد است.

 

 

كالري شمار آناناس عمل گوارش را تسهيل مي نمايد. از سوي ديگر عصاره ي آناناس، درمان كننده بي اشتهايي و سو گوارش، زخم معده و روده است.

عصاره آناناس، در درمان چاقي موثر است و موجب لاغر شدن مي گردد.

 

يك) خوردن روزانه نصف يك آناناس طبيعي مانع بروز بسياري از بيماري‌ها مي‌شود؛ مثل فشارخون بالا، گرفتگي سرخرگ‌ها، رماتيسم و سرطان.

دو) كرم آناناس پوست را لطيف و شاداب مي‌كند. كالري شمار آناناس هم براي درون بدن و هم براي ظاهر بدن مفيد است. آناناس به گونه اي راز جواني و زيبايي است.

سه) قبل از زايمان براي تحريك انقباضات رحم و كوتاه كردن مدت زايمان موثر است.

چهار) براي بيماري هاي دستگاه ادراري، بيماري‌هاي زنان، درمان سوختگي‌ها، پيشگيري از سرطان‌ها، درمان سينوزيت و درمان آماس وريدها مناسب است.

پنج) اشخاصي كه از مشكلات كليوي رنج مي‌برند مي‌توانند بدون نگراني آن را ميل كنند و از خواص آن بهره‌مند شوند.

شش) اگر دنبال راهي براي درمان ناخوشي‌ هاي خود مي‌گرديد و درعين‌ حال نمي‌خواهيد بدنتان را انبار تركيبات شيميايي بكنيد آناناس در خدمت شماست.

هفت) نوعي ماده در كالري شمار آناناس وجود دارد كه عملكرد پروتئيني را كه در 30 درصد سرطان‌ها دخيل است، متوقف مي كند.

هشت) خاصيت ضد سرطاني آن به ويژه در مورد سرطان سينه، ريه، روده بزرگ، تخمدان و سرطان پوست به اثبات رسيده است.

نه) دردهاي ناشي از آرتروز، آرتريت و غيره را تسكين مي‌دهد.

ده) توجه داشته باشيد كه ميوه و آب آن براي بچه‌هاي زير 6 سال توصيه نمي‌شود به خاطر اينكه مخاط گوارشي آن‌ها با اثرات آنزيم بروملين سازگاري ندارد.

 

آناناس حاوي ويتامين‌ C و‌ ‌بتا كاروتن است و به همين دليل باعث افزايش ساخت كلاژن و الاستين‌ (‌بافت پروتئيني پوست‌) مي شود  و خون رساني را به پوست افزايش مي دهد، اين خون رساني بهتر به پوست موجب  رشد و ترميم سلول‌ها مي شود. مصرف كالري شمار آناناس موجب ترميم و رشد سلولهاي پوست مي شود‌ ‌و در نتيجه پوست بافت تازگي و جواني خود را حفظ مي‌كند‌.

‌متخصصان جراحي پوست به بيماران مصرف آناناس را پس از جراحي توصيه مي كنند خصوصا" افرادي كه جراحي بيني داشته اند پس از عمل  ‌صورت آنها در بيشتر نقاط كبود شده و مدت طولاني نياز است تا اين كبودي‌ها برطرف‌ ‌شود، با خوردن مرتب كالري شمار آناناس اين كبودي ها هرچه‌ ‌سريع تر رفع مي شوند.

 

خوردن كالري شمار آناناس به اشخاصي كه پوست آنان كوپروز فراوان‌ ‌ (عروق در زير پوست كاملا پرخون است) دارند نيز توصيه مي شود.آناناس حاوي آنزيمي به نام‌ ‌بروملين است كه موجب حل شدن تجمعات سلول‌هاي خوني مي شود و زخم ها را شفا مي دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۶:۰۷

كالري شمار آلو قرمز درمان كننده بيماري كبدي، دفع كننده اوره، اسيداوريك و چربي خون است.همچنين آرامبخش و ملين و براي اشخاصي كه از ناراحتي يبوست رنج مي برند بسيار مفيد است. خوردن آلوي تازه حرارت را فرو مي نشاند،آلو قرمز و صفرا را تسكين مي دهد. آلوي خشك، خون را طبيعي كرده و درد مهلك را از بين مي برد.آلو قرمز در ضمن برطرف كننده خارش بدن است. مصرف آلو آن هم به صورت ناشتا در تقويت كالري شمار آلو قرمز  اعمال كليه ها و رفع يبوست بسيار مفيد است.

 

آلو قرمزمصرف آن به هر صورت، چه به صورت تازه، خشك و ريختن آن در آش و غذا مفيد براي بدن و نرم كننده شكم و رافع خارش تن گرم مزاج‌ها است. اگر نيم كيلو آلو بخارا را در دو ليتر آب بجوشانيد تا پخته و نرم شود و صاف كنند و  كالري شمار آلو قرمز با قدرى شكر شيرين كرده،آلو قرمز گرم يا سرد بخورند مسهل خوب و بى اذيتى براى گرم مزاج ها است همچنين مفيد سينه، تا حدى كه براي افرادي كه سرفه مي‌كنند و سينه درد دارند، آلو قرمزمفيد است بر خلاف ساير ترشي‌ها كه مضر شش و سينه است.

 

آلو قرمزمصرف برگ و مغز و هسته آلو و آلوچه، كرم كش است.انواع آلو يا آلوچه تازه براي مبتلايان به سو» هاضمه مزمن و ضعف اعصاب،آلو قرمز بسيار نافع است زيرا ملين خوب و محرك دستگاه تغذيه است و عملش براي تمام اعضاي بدن موثر است و بايد جزو سبد غذايي اشخاصي كه كالري شمار آلو قرمز مبتلابه رماتيسم و نقرس و تصلب شرائين هستند، قرار گيرد. آلو بخارا برطرف كننده حرارت طبع و مسكن حرارت دل، قي و تشنگي است.

 

آلو قرمز ميوه اين درخت كمتر به صورت تازه و بيشتر به صورت خشك مصرف خوراكى دارد.آلو قرمز نوع خشك شده آن در انواع سوپ‏ها و خوراكها و خيسانده آن در آب در صبح و قبل از ناشتا به منظور لينت مزاج و رفع يبوست‏هاى عادى و تقويت اعمال كليه به كار مي رود. كالري شمار آلو قرمز  اين ميوه همچنين داراي اثر هضم كننده، اشتهاآور و محرك ترشحات صفراوى است.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۲:۲۵

خواص و فوايد بي نظير كالري شمار آلو زرد  آنتي اكسيدان اين دست ميوه ها بهترين گزينه براي بيماران و به ويژه افراد سيگاري است در نتيجه مصرف اين ميوه ها افراد شادابي و نشاط خود را بازمي‌يابند.

 

معمولا اين ميوه با پوست مصرف مي شود،اين دست ميوه ها به علت آنكه پوست آنها كنده نمي‌شود ؛عامل دل درد در كودكان محسوب مي شود، بنابراين تا حد ممكن از مصرف اين ميوه ها با پوست خودداري كنيد.

 

آلوزرد حاوي ويتامين هاي آ- ب – ب۲- ب ۶ پ پ – ث و عناصري مثل كلسيم، فسفر، منيزيم، آهن فلوئور و گوگرد ميباشد. مصرف آلو با جلوگيري از افزايش فشارخون، كنترل قندخون و پيش‌گيري از بروز بيماري‌هاي قلبي- عروقي، سرطان، بيماري‌هاي گوارشي و كاهش چربي كالري شمار آلو زرد مورد استفاده در شيريني‌پزي نقش بسزايي در سلامت انسان دارد.

 

نام علمي آنPRUNSSALICINA , PRUNUS DOMESTICA و نام متداول آن آلو است. اين گياه بومي اروپا و آسيا محسوب مي‌شود و اولين بار در قرن ۱۹، گونه‌‌هاي متفاوت آن توسط مهاجرين از آسيا و اروپا به آمريكاي شمالي برده شد. كالري شمار آلو زرد براساس شواهد موجود، در زمان باستان مردم آسياي ميانه آلو را خشك كرده و مصرف مي‌كردند.

 

آلو اكثراً به‌صورت تازه مصرف مي‌شود؛ اما مي‌توان آن را به كيك‌ها، سالادها و غذاها اضافه كرد يا به‌صورت كمپوت و مربا مصرف كرد. نوع خشك اين ميوه، در جاي خشك و خنك يا در يخچال به‌ مدت ۶ ماه قابل نگهداري است.

ليلا آذربايجاني عضو انجمن تغذيه ايران و متخصص تغذيه و رژيم درماني با اشاره به آلوزرد يكي ديگر از ميوه‌هاي تابستاني، گفت: اين ميوه تابستاني علاوه بر آب فراواني كه دارد از پتاسيم فراواني كالري شمار آلو زرد نيز تشكيل يافته و سرشار آنتي اكسيدان است. وي در مورد خواص آنتي اكسيدان‌ها، گفت: آنتي اكسيدان موجود در اين ميوه تابستاني بهترين راه مقابله با راديكال‌هاي آزاد بوده و موجب پاكسازي آنها از خون انسان مي‌شود.

 

اين متخصص تغذيه و رژيم درماني با بيان اينكه آب و فيبر بسيار زياد اين كالري شمار آلو زرد نيز از مهمترين خصوصيات آن است، خاطرنشان كرد: در تابستان به علت تعريق فراوان و از دست دادن آب؛ بدن بيشتر از قبل به مايعات نياز دارد كه اين ميوه نيز مانند ديگر ميوه‌هاي تابستاني گزينه مناسبي است.

 

وي با اشاره به اينكه افراد سيگاري بيشتر از ديگران به اين دست ميوه ها نياز دارند، تصريح كرد: آنتي اكسيدان اين دست ميوه ها بهترين گزينه براي بيماران و به ويژه افراد سيگاري است در نتيجه مصرف كالري شمار آلو زرد  افراد شادابي و نشاط خود را بازمي‌يابند. آذربايجاني با بيان اينكه توصيه مي‌شود افرادي كه بيشتر ازديگران در معرض نورشديد آفتاب قرار دارند حتما از اين ميوه استفاده كنند، ادامه داد:

 

مواد معدني فراوان موجود در آلوزرد تعادل يوني خون را از بين برده و مواد غذايي لازم را در اختيار سلول‌هاي بدن به ويژه سلول‌هاي عصبي قرار مي‌دهد و عامل مهمي در كاهش بيماري هاي اعصاب است. وي با تاكيد بر گرفتن پوست كالري شمار آلو زرد قبل از مصرف آن، گفت:

 

مصرف اين دست ميوه ها به علت آنكه پوست آنها كنده نمي‌شود عاملي دخيل در دل درد به ويژه در كودكان است، بنابراين تا حد ممكن از مصرف اين ميوه ها با پوست خودداري كنيد. اين متخصص تغذيه خاطرنشان كرد: به علت اينكه بيشتر اين كالري شمار آلو زرد آلوده به انواع سموم هستند، حتي نمي‌توان با شستشوي آنها مطمئن شد كه اين ميوه ها تميز هستند در نتيجه مصرف آلوزرد و ديگر ميوه هاي شبيه آن عامل مهمي در انتقال عفونت ويروسي به كودكان هستند.

 

آش آلوي زرد براي درمان اختلال حواس و ديابت مفيد مي باشد.

شربت آلوي زرد براي مبتلايان به منژيت مفيد است.

ضماد آلوي زرد به همراه سركه براي رفع كهير مفيد مي باشد.

آلوي زرد ملين ، صفرابر، مسكن عطش ، دافع بلغم و تب بر است.

 

مصرف اين ميوه براي اشخاصي كه مبتلا به انگل معده، جوش هاي تازه و مترشح، گلودرد، ورم كليه، سنگ كليه، كم خوني، يبوست، خشكي معده، نقرس، اسيد اوريك، چربي خون، تصلب شرائين، سرطان، جوش سياه، اوره ، خارش پوست، سردرد، ترك لب و دهان و بدبوئي آن،  كالري شمار آلو زرد آرتروز، تلخي دهان، ناراحتي هاي عصبي و كبدي، چسبندگي پلاكتهاي خون ، استسقاء و مسموميت مي باشند مفيد است.

 

به افرادي كه بيشتر كارهاي فكري مي كنند و يا در زير نور آفتاب كار ميكنند توصيه شده است كه از كالري شمار آلو زرد بيشتر استفاده كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۵:۴۱

يكي از خواص كالري شمار آلبالو كمك به كاهش وزن است. آلبالو منبع خوب پكتين است كه يك فيبر محلول در آب محسوب مي شود و در روده ها نوعي ماده ي ژله اي شكل و چسبنده ايجاد مي كند. اين ماده به تركيبات آسيب رسان چسبيده و اجازه نمي دهد كه جذب بدن شوند. در واقع مولكول هاي چرب در اين ماده چسبناك زنداني شده و نمي توانند وارد جريان خون شوند. زماني كه پكتين در معده حل مي شود حجيم شده و جاي زيادي اشغال مي كند. در نتيجه اين دو تأثير روند كاهش وزن سرعت مي گيرد. اين فيبر همچنين قند را به خود جذب كرده و احساس سيري ايجاد مي كند. يادتان باشد كه مصرف ميوه هاي سرشار از پكتين باعث كاهش وزن و بهبود سلامت قلب مي شود.
تأثير ديورتيك آلبالو براي افرادي كه از آرتريت و نقرس رنج مي برند مؤثر است. محققان به اين نتيجه رسيده اند كه اين ميوه هاي خوش رنگ و خوشمزه حاوي ميزان زيادي آنتوسيانين است و اين آنتي اكسيدان خواص ضدالتهابي كالري شمار آلبالو بسيار قوي اي دارد. نتايج پژوهشي كه در دانشگاه ايالت ميشيگان انجام شده نشان مي دهد كه آلبالو در كاهش التهاب هاي بافت هاي بدن كه ايجاد سردرد مي كنند ۱۰ برابر مؤثرتر از قرص آسپرين است.
بنابراين اگر ورزشكار هستيد حتماً آلبالوي بيشتري ميل كنيد زيرا آلبالو در كاهش درد مفاصل پس از تمرين موثر است. اسيد گاليك، اسيد پي كوماريك، كامفرول و كورستين ديگر تركيبات در آلبالوها مي باشند. كالري شمار آلبالو تحقيقات نشان داده است كه آن ها ممكن است پس از انجام ورزش ها درد مفاصل و ماهيچه ها را كاهش دهند. آلبالو را در مقادير متعادل مصرف كنيد زيرا حاوي فروكتوز مي باشد كه ممكن است مقادير زياد آن براي بدن مضر باشد.
از ديگر خواص آلبالو براي زنان مي توان به تسكين درد و تورم ناشي از بيماري آرتروز اشاره كرد. زناني كه آرتروز دارد دوبار در روز براي سه هفته آب آلبالو بنوشند كه سبب كاهش قابل توجه تورم مي شود. محققان بيان كرده اند كه آلبالو بيشترين محتوي ضد تورمي را نسبت به ديگر غذاها دارد.
يكي از مهمترين خاص  درماني كالري شمار آلبالو  پيشگيري از بيماري نقرس است. خوردن آلبالو سطح اسيد اوريك موجود در خون را كاهش مي دهد كه در پيش گيري از نقرس مفيد مي باشد. در حقيقت آب آلبالو داروي طبيعي عالي براي درد نقرس مي باشد.
آلبالو براي تنظيم عملكرد كبد و معده مؤثر است. اين ميوه حاوي سوربيتول است كه به آن اندكي خاصيت مليني مي دهد. ميزان بالاي پتاسيم اين ميوه به دفع اوره و سموم خون كمك زيادي مي كند. در نتيجه مصرف آن تأثير مثبتي روي كليه دارد و به كالري شمار آلبالو بهبود عملكرد آن ها كمك زيادي مي كند. اين ميوه سنگ هاي كليه و مثانه را از بين مي برد. مصرف منظم اين ميوه براي بهبود نارسايي كبد و ورم معده مؤثر است. اين ميوه باعث تقويت بدن نيز مي شود. نوشيدن دم كرده دم آلبالو باعث خنك شدن بدن و برطرف كردن احتباس آب مي شود.
آب آلبالو سرشار از اسيدهاي فنوليك بوده و از اين رو تاثير چشمگيري در كاهش فشار خون دارد. ميزان قابل توجه كاهش فشار خون در افرادي كه آلبالو مصرف مي كنند، قابل مقايسه با تاثير داروهاي شيميايي كالري شمار آلبالو فشار خون است. اين موضوع نشان دهنده اهميت اين ميوه در روند درماني فشار خون بوده و افراد مبتلا به اين بيماري بايد اين ميوه و فرآورده هاي آن را در برنامه غذايي خود لحاظ كنند.
پژوهشي كه در دانشگاه «نورث آمبريا» انگلستان انجام شد نشان داد افرادي كه ۶۰ ميلي ليتر عصاره آلبالوي مخلوط شده با كمي آب بنوشند، شاهد كاهش ۷ درصدي فشار خون در مدت ۳ ساعت خواهند بود. اين ميزان كاهش فشار خون براي كاهش خطر سكته تا ۳۸ درصد يا بيماري قلبي تا ۲۳ درصد كافي است.
مصرف آلبالو در چهارچوب رژيم غذايي سالم و متنوع مي تواند به بدن در جهت مقابله با سرطان كمك زيادي بكند. علاوه بر ويتامين C و آنتوسيانيني كه در آلبالو وجود دارد، اين ميوه سرشار از مواد شيميايي مبارزه كننده با بيماري‌هاست. كالري شمار آلبالو  اين تركيبات شيميايي قدرتمند در برگيرنده الكل پريليل، ليمونن و الاژيك اسيد است. تنها گيلاس و آلبالو هر سه ماده شيميايي ذكر شده را دارند. اين مواد شيميايي از بدن در برابر سرطان سينه، ريه، كبد، پوست و روده بزرگ محافظت مي‌كند.
در حقيقت يافته‌هاي موجود نشان مي‌دهد كه آنتوسيانين موجود در گيلاس و آلبالو مي‌تواند از رشد و توسعه تومورها جلوگيري نمايد. محققان دريافته اند موش‌هايي كه از رژيم غذايي حاوي آلبالو و گيلاس استفاده مي‌كنند به طور قابل توجهي آدنوم كمتر و كوچكتري نسبت به موش‌هاي ديگر دارند. آنتوسيانين موجود در آلبالو همچنين مي‌تواند رشد سلول‌هاي سرطاني خاص در روده بزرگ را كاهش دهد. اين نتايج پيشنهاد مي كند كه آنتوسيانين موجود در كالري شمار آلبالو قادر است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را كاهش دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۹:۳۴

براساس تحقيقات انجام شده در دانشگاه تگزاس، كالري شمار آدامس در هنگام استرس، احساس بهتري را به شخص مي‌دهد و توصيه مي‌شود كه در زمان استرس و فشار‌هاي روحي از آدامس استفاده كنيد‌‌. هنگامي كه عصبي هستيد سعي كنيد آدامس بجويد چرا كه اين كار شما را آماده براي جويدني سخت و شديد مي‌كند و در نتيجه اين كار مي‌تواند فك شما را زود خسته كند‌‌.

 

جويدن خيلي سخت باعث چاقي و درد و سوزش در ناحيه آرواره مي‌شود‌. همچنين مي‌تواند عارضه‌اي را با نامTMJ به وجود بياورد‌‌. اين حالت باعث درد در ناحيه سر و گردن مي‌شود و باز و بسته كردن آرواره را با مشكل مواجه مي‌كند‌‌. اگر شما هر كدام از اين علائم را در خود مشاهده كرديد چند روزي را به آرواره خود استراحت بدهيد و از جويدن كالري شمار آدامس پرهيز كنيد، در صورتي كه علائم از بين نرفت حتما با پزشك خود مشورت كنيد‌‌.

 

 

شواهد علمي بيشتر تاييد مي‌كند كه جويدن آدامس در بهبود حال بيماران پس از جراحي روده تاثير مفيد دارد‌‌. به گفته پژوهشگران؛ عمل جويدن، اعصاب دستگاه هاضمه را تحريك مي‌كند‌‌. اين يافته كه در نشريه «آرشيو جراحي» منتشر شده پس از بازبيني اطلاعات حاصل 5 آزمايش اخير با حضور 158 بيمار به دست آمده است‌‌. پژوهشگران مي‌گويند؛ كالري شمار آدامس جويدن با تحريك اعصاب دستگاه هاضمه روند بازگشت عملكرد روده به حالت طبيعي و سالم را سرعت مي‌بخشد‌‌.


هم‌اكنون متخصصان در آزمايشات ديگري به دنبال پاسخ اين سوال هستند كه دريابند آيا با اين روش زمان مورد نياز براي بستري شدن در بيمارستان جهت بهبودي از عمل جراحي هم كاهش پيدا مي‌كند؟

 

در هريك از اين آزمايشات، ‌يك گروه از بيماران آدامس بدون قند را 3 بار در روز پس از انجام جراحي و براي يك دوره 5 تا 45 دقيقه مي‌جويدند و بعد با گروه ديگري از بيماران مقايسه شدند كه آدامس نجويده بودند‌. آدامس جويدن اندكي شبيه به خوردن است و باعث آغاز حركات روده‌اي مي‌شود‌. هرگونه جراحي شكمي مي‌تواند عملكرد روده‌ها را كند و آرام كرده و حداقل تا 50 درصد كاهش دهد‌. كالري شمار آدامس اين وضعيت مي‌تواند مشكلات جدي را در پي داشته باشد‌‌. اما با وجود اين مطالعات پژوهشگران معتقدند كه مطالعات بيشتر در اين زمينه بايد صورت گيرد تا مطمئن شوند كه نتايج بدست آمده تصادفي نيستند‌‌. پژوهشگران مي‌گويند؛ اگر آدامس جويدن بتواند چنين تاثيري داشته باشد در مبلغ قابل توجهي كه براي درمان اين بيماران مصرف مي‌شود، صرفه‌جويي خواهد شد و هزينه بيمارستان كاهش پيدا مي‌كند‌‌.

 

 

به توصيه متخصصان، اگرچه آدامس جويدن در مواقعي كه دچار تنش و استرس هستيد مي‌تواند در بهبود حال شما و تخفيف تنش موثر باشد، اما بايد مراقب باشيد كه در اين كار افراط و زياده‌روي نكنيد‌‌. متخصصان متذكر مي‌شوند كه وقتي شما تحت استرس و فشار رواني هستيد ممكن است با شدت و فشار آدامس بجويد كه اين كار مي‌تواند آرواره شما را فرسوده كرده و تحليل ببرد‌‌.

 


 

بدي‌هاي آدامس هم كم نيست و گاهي خواص خوب جويدن آدامس هم ممكن است درخصوص برخي افراد نتيجه عكس داشته باشد‌‌. مثلا استفاده از برخي خمير دندان‌ها و برخي آدامس‌ها بيش از خرابي دندان‌ها، موجب انتقال و كالري شمار آدامس حفظ باكتري‌هايي مي‌شوند كه عفونت ايجاد شده توسط آن باكتري‌ها در بدن، نهايتاً موجب ايجاد يا تشديد بيماري‌هاي قلبي مي‌شود‌‌. جويدن برخي آدامس‌ها، موجب افت فشار خون مينيمم و افزايش ضربان قلب در بيماران قلبي شده و احتمال خطر را در آنان افزايش مي‌دهد‌‌.

 

گاهي جويدن آدامس‌هاي شيرين شده با برخي شيرين‌كننده‌ها موجب بروز واكنش‌هاي حساسيتي در برخي افراد مي‌شود‌. ضمناً محققان اعلام كرده‌اند كه جويدن آدامس در بعضي افراد حساس و مستعد، موجب تحريك دستگاه گوارش مي‌شود‌. به علاوه مطالعه ديگر، مؤيد بالا رفتن احتمال خطر سرطان زبان در كساني بود كه كالري شمار آدامس هايي با طعم دارچين، زياد جويده بودند‌‌.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۲:۰۱

كالري شمار آجيل يكي از تنقلاتي كه در ايام عيد بسيار مصرف مي‌شود آجيل است. در ديد و بازديدهاي هر روزه، حتما مقدار قابل توجهي آجيل هم نوش جان مي‌كنيد. اما خوب است نكاتي در مورد آجيل و فوايد آن هم بدانيد.


مصرف آجيل به عنوان بخشي از يك رژيم غذايي سالم و متعادل، براي حفظ سلامت قلب بسيار مفيد است. در حقيقت مصرف گردو، بادام و ساير مغزها باعث كاهش كلسترول خون مي‌شود و از آنجا كه شرايط نگهداري و حمل كالري شمار آجيل به محل كار يا مدرسه نيز بسيار راحت است، مي‌توان به عنوان ميان‌وعده‌اي مغذي نيز از آنها استفاده كرد.

 


مطالعات در اين زمينه نشان مي‌دهد در افرادي كه از كالري شمار آجيل به عنوان يك رژيم غذايي براي سلامت قلب استفاده مي‌كنند، ميزان كلسترول مضر خون كاهش مي‌يابد. خوب است بدانيد بالا بودن ميزان اين نوع كلسترول در خون از دلايل اصلي بيماري‌هاي قلبي است.

 

همچنين با مصرف مناسب اين مغزها مي‌توان از ايجاد لخته‌هاي خوني جلوگيري و از بروز حمله‌هاي قلبي نيز پيشگيري كرد.

 

البته تمام اين موارد به عنوان يك پيشنهاد مطرح شده و هنوز صددرصد ثابت نشده‌اند.


 

البته بسته به نوع آجيل، اين موضوع فرق مي‌كند؛ محققان بر اين عقيده‌اند كه بيشتر انواع آجيل داراي مواد زير هستند كه موادي مفيد براي سلامت قلب مي‌باشند.

 

چربي غيراشباع: هنوز دليل اصلي اين مطلب مشخص نشده اما معلوم شده است كه چربي مفيد موجود در آجيل سطح كلسترول مضر خون را كاهش مي‌دهد.

 

اسيدهاي چرب امگا3: بسياري از آجيل‌ها داراي ميزان خوبي از اسيدهاي كالري شمار آجيل چرب امگا 3 هستند. امگا3 از انواع مفيد اسيدهاي چرب است كه به سلامت قلب كمك مي‌كند. اين اسيدهاي چرب در مواد ديگري مانند گوشت بسياري از ماهي‌ها نيز يافت مي‌شوند ولي آجيل يكي از بهترين منابع گياهي آن است.

 

فيبر: همه انواع آجيل، ميزان زيادي فيبر دارند كه باعث كاهش ميزان كلسترول مي‌شود. همچنين موجب حس سيري در فرد شده و باعث مي‌شود كه كمتر غذا بخورد. مصرف فيبر در پيشگيري از ديابت نيز موثر است.

 

ويتامين E: البته محققان هنوز به اين مطلب اطمينان ندارند ولي فكر مي‌كنند كه ويتامين E مي‌تواند رشد و افزايش پلاك در شريان‌ها را كه موجب باريك شدن آنها و در نتيجه درد قفسه سينه و حمله‌هاي قلبي مي‌شود كالري شمار آجيل را كنترل و متوقف كند.

 


آجيل شامل مقدار بسيار زيادي چربي است (حدود 80‌‌درصد آجيل را چربي تشكيل مي‌دهد) و با وجود اين كه بيشتر اين ميزان چربي براي سلامتي مفيد است اما باز هم مقدار زيادي كالري دارد. به اين دليل است كه بايد آجيل را در حد اعتدال مصرف كنيم. در حقيقت بهتر است كالري شمار آجيل را جايگزين بخشي از موادي بكنيد كه چربي اشباع دارند مانند گوشت قرمز، تخم مرغ و محصولات لبني.

 

طبق نتايج ارائه شده توسط موسسه غذا و دارو(FDA)، مصرف روزانه 5/ 42 گرم از انواع آجيل مانند بادام، فندق، بادام زميني، گردو و پسته مي‌تواند خطر احتمال به بيماري‌هاي قلبي را كاهش دهد. البته باز هم بايد دقت كنيد كه كالري شمار آجيل مصرف آجيل بايد بخشي از رژيم غذايي شما باشد. به اين معني كه تصور نكنيم خوردن آجيل و كم نكردن مصرف چربي‌هاي اشباع موجود در لبنيات و گوشت مي‌تواند سلامت قلب شما را بيمه كند.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۷:۰۳

كالري شمار آبگوشت  يكي از غذاهاي اصيل و سنتي ايرانيان است كه در ميان اقوام مختلف كشورمان داراي انواع مختلف با روش ‌هاي طبخ ويژه‌اي است اما متاسفانه امروزه كم‌توجهي برخي خانواده‌ها به اين غذاي سنتي موجب شده كه طبع نسل جوان كمتر به آن گرايش داشته باشد.

به طور كلي آبگوشت يكي از غذاهاي مقوي و تامين‌كننده انرژي حياتي است و در قديم قوت اصلي اجداد ما بوده است. ارزش غذايي آبگوشت كمتر از خود گوشت است ولي افزودن سيب‌زميني كمبود مواد گلوسيدي و نشاسته‌اي آن را تامين مي‌كند و كالري شمار آبگوشت حبوبات آن در تحريك ترشحات روده و تقويت اعصاب بسيار موثر است.

 

يكي از دلايل لذيذ بودن آبگوشت استفاده از گوشت ماهيچه گوسفند به همراه دنبه در آن است. اين گوشت منبع غني از آهن است، به طوري كه با خوردن 100 گرم آن 2 گرم آهن قابل جذب دريافت خواهد شد. البته اين گوشت به دليل چربي و انرژي بالا براي كساني كه مشكل چربي دارند يا چاق هستند توصيه نمي‌شود. بنابر اين بايد به جاي آن از گوشت گوساله كه چربي كمتر داشته و از نظر ميزان موادمغذي با گوشت گوسفند تفاوت چنداني ندارد استفاده كنند.

 

 

قبل از طبخ گوشت تمام چربي‌هاي ظاهري گوشت را جدا و از مصرف دنبه اجتناب كنيد، بنابر اين براي بهتر كردن طعم آبگوشت كم‌چرب شده از پياز، ادويه، ليموعماني و يا آبليمو كمك بگيريد. اين نوع مواد به دليل كالري شمار آبگوشت غني بودن از ويتامين C به جذب آهن گوشت كمك شاياني مي‌كنند. از طرفي آبليمو يا ليموعماني جايگزين بسيار خوب نمك بوده و بسيار اشتهاآور، ضدعفوني‌كننده و مقوي معده هستند.

به دليل آن كه پخت گوشت طولاني مدت است، حتما آن را در زودپز پخته تا تخريب ويتامين‌ها و املاح معدني آن به حداقل برسد، بنا بر اين بعد از جوش آمدن آب غذا در زودپز را محكم ببنديد و آن را روي حرارت ملايم قرار دهيد تا آبگوشت تحت فشار بخارپخته و خوش طعم شود.

وقتي در آبگوشت از قلم حيوان استفاده كنيد مقداري از كلسيم ، فسفر و ويتامين D استخوان در غذا حل مي‌شود كه خوردن آن بسيار مفيد است. كالري شمار  البته بايد مراقب چربي آن باشيد.

 

از آنجا كه اين غذا چرب و حبوباتش سنگين است، خوردن آن به همراه ترشي براي هضم غذا و استفاده از سالاد يا سبزي جهت افزايش فيبر دريافتي توصيه مي‌شود.

استفاده از زردچوبه در اين غذا به عنوان ادويه‌اي معطر و تصفيه‌كننده خون توصيه مي‌شود.

از آنجا كه آبگوشت از منابع غذايي افزاينده كلسترول كالري شمار آبگوشت  بدخون است، بنابر اين استفاده از پياز خام كه سرشار از آنتي‌اكسيدان است و به كاهش كلسترول بدخون كمك مي‌كند به همراه آبگوشت توصيه مي‌شود.

به دليل آن كه رب گوجه‌فرنگي هنگام فرآيند توليد به مقدار زيادي از ويتامين‌هايش كاسته مي‌شود، بنابر اين بهتر است علاوه بر رب از خود گوجه‌فرنگي نيز در هنگام طبخ استفاده كنيد.

 

آبگوشت مي‌تواند افراد ضعيف و ناتوان را تقويت كند  كالري شمار آبگوشت ولي زياده‌روي در مصرف آن مي‌تواند به افزايش چربي و فشارخون منجر شود. همچنين مصرف زياد آن سبب افزايش كاركرد كبد و كليه شده بنابراين بتدريج كليه خسته و قدرت دفع سموم و ادرار نيز كم و برمقدار پورين و اسيد اوريك خون افزوده مي‌شود. پس مصرف اين غذا به هيچ‌ عنوان براي بيماران نقرسي توصيه نمي‌شود.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]