تور کربلا
مبلمان اداری کلاسیک
فروش جوجه بوقلمون
فروش جوجه بوقلمون
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
سلامت
درباره من
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۷:۴۹

كالري شمار گندم  پر از املاح معدني است. اگر طالب كسب ويتامين هاي گوناگون هستيد، به سراغ گندم برويد.حريره گندم با شكر و بادام براي خونريزي سينه مفيد است.گندم، جلوي سرطان روده را مي‌گيرد.

 

ضمنا مقدار كافي املاح معدني و ويتامين هاي گوناگون داشته و براي انسان غذاي نسبتا كاملي است. علاوه بر مصرف تغذيه ، گندم داراي اثر درماني بسيار مي باشد .

 

اگر آرد كالري شمار گندم بر روي پوست مالش دهيد، التهاب و ورم آنرا از بين مي بردو به همين منظور، از قديم گندم را در تسكين التهاب ، باد سرخ بكار مي بردند و براي اين منظور با مقداري مواد ضد عفوني كننده همراه مي نمودند تا ميكرب آنرا نيز از بين ببرد .

گندم چاق كننده و مقوي غرايز جنسي است و بين غذاهايي كه با گندم ساخته مي شود، سمنو از همه قوي تر است، پخته كالري شمار گندم با شكر و بادام به صورت حريره ، چنانكه كم كم خورده شود، درمان خونريزي سينه است.

 

ضماد پخته كالري شمار گندم با روغن زيتون جهت فروبردن ورمهاي گرم و آب پياز جهت ورمهاي سرد مفيد است ، و با آب گشنيز جهت تحليل ورمهاي گرم و خنازير و غدد مجرب است .

 

روغن گندم كه از جوشاندن و پختن گندم در روغن زيتون بدست مي آيد. جهت رفع قوبا (زخم هاي جلدي كه منشاء عصبي دارد) مخصوصا قوباي اطفال و همچنين پاك شدن كك و مك و معالجه كچلي و ريزش طبقات شاخي پوست مفيد است .

 

جوشانده سبوس كالري شمار گندم درمان سرفه و زكام هاي سخت است . جوشانده ي سبوس گندم كه با عسل شيرين شده باشد، بعد از غذا يبوست هايي را كه منشاء آنها تنبلي كبد و تحريكات روده باشد درمان مي كند. از سبوس كالري شمار گندم مي توان نان سياه هم تهيه كرد، ولي سنگين بوده ترشي معده را زياد مي كند.

 

براي رفع زكام‎هاي سخت و سرفه از جوشانده سبوس كالري شمار گندم استفاده كنيد، 20 گرم در يك ليتر آب را جوشانده صاف كرده با عسل مخلوط كنيد ميل شود.  براي رفع يبوست باز هم از جوشانده سبوس گندم استفاده كنيد. 

 براي تسكين دردهاي روماتيسم و مفاصل سبوس گندم را داخل يك كيسه ريخته گرم نموده در محل درد بگذاريد. گندم چاق كننده و اشتهاآور است. دانه كالري شمار گندم  براي افرادي كه مبتلا به انسداد عروق هستند مضر است. 

 

براي روشن شدن پوست صورت گندم را سوخته آسياب نموده با روغن كنجد مخلوط كرده به صورت بمالند. براي رفع سرفه و خونروي از سينه و درد سينه آرد كالري شمار گندم را با شكر و بادام به صورت حريره درست كنند و ميل كنند. 

براي تقويت نيروي جنسي از روش شماره 13 استفاده كنند. براي رفع ورم‎هاي گرم و خنازير آرد گندم را با پياز مخلوط كرده به صورت ضماد بگذارند. خانم‎هايي كه مي‎خواهند شيرشان زياد شوند نشاسته گندم را با رازيانه و شكر بپزند به صورت حريره درست كنند و ميل نمايند. سبوس كالري شمار گندم تا حدودي از سرطان روده بزرگ جلوگيري مي‎كند. 

 

براي تقويت نطفه يا كساني كه كمبود نطفه دارند، 250 گرم آرد جوانه كالري شمار گندم ، 250 گرم آرد جوانه نخود خام مانند حلوا در روغن سرخ كرده كمي به آن دارچين، گلاب و هل بيفزاييد به عنوان غذا ميل كنيد براي اين كه نخود سريعتر جوانه بزند آن را در عرق كاسني بخوابانيد. 

رويان گندم بخشي فشرده در قاعده گندم به رنگ زرد مايل و به بزرگي سر سوزن مي‎باشد آن را رويان كالري شمار گندم مي‎گويند در آن انواع ويتامين و عناصر معدي وجود دارد كه هنگام آرد شدن و الك كردن ممكن است در آرد وجود نداشته باشد به همين خاطر جوانه گندم بسيار مفيدتر است. 

 

براي از بين بردن مويرگ‎هاي نمايان در سطح پوست يك قاشق چاي‎خوري آرد جوانه كالري شمار گندم ، يك قاشق روغن جوانه گندم، يك قاشق چاي‎خوري مخمر آبجو يا يك عدد قرص مخمر آبجو را با يك قاشق سفيده و زرده تخم‎مرغ مخلوط كرده 15 دقيقه روي پوست بگذاريد سپس با آب ولرم بشوييد. 

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۸:۵۲

برخي گياه شناسان معتقدند مصرف كالري شمار گوجه سبز براي بهبود طعم دهان مفيد است. از خواص ديگر اين ميوه، خاصيت مسهلي آن است كه بخوبي شناخته شده است. همچنين اثرات منحصر به فرد آن شامل كاهش فشارخون ‌و چربي خون، حذف رسوبات از خون و تنظيم عملكرد معده‌اي - روده‌اي است.

 

گوجه سبز باعث تعادل اسيد و باز در جريان خون مي‌شود، از اين رو مي‌تواند در درمان حالت اسيدي خون مفيد باشد. اين ميوه اثرات قابل‌توجهي در جلوگيري از بيماري‌هايي مانند چربي خون بالا، پيري سلول وسرطان دارد. اسيد بنزوئيك، تركيبي است كه خاصيت ضد ميكروبي دارد. اين ماده به طور طبيعي در كالري شمار گوجه سبز وجود دارد.

 

همچنين، بعضي از تحقيقات بيانگر خاصيت ضدقارچي و ضدباكتريايي اين ميوه هستند. مطالعات نشان مي‌دهد كه اين ميوه مي‌تواند در درمان تومورها موثر باشد. همچنين به‌دليل وجود اسيد اسكوربيك (ويتامين ث‌)، براي افراد مبتلا به نقرس توصيه مي‌شود.

 

اين ميوه به صورت تجاري در فرانسه مي رويد با اينحال مي توان آن را در ساير كشورهاي اروپايي همچون پرتغال، اسپانيا و انگليس نيز پيدا كرد. برخي از كشورهاي آمريكاي شمالي و ساير كشورها نيز كالري شمار گوجه سبز را به خوبي رشد و توسعه مي دهند. در ايران هم درخت گوجه سبز به خوبي ميوه ميدهد و البته يكي از ميوه هاي تقريباً گرانقيمت محسوب ميشود.

 

 

مي توان اين كالري شمار گوجه سبز را در باغ‌هاي مناسب كشت داد. رشد آن بسيار راحت است زيرا خودلقاحي انجام مي دهد و به نگهداري كمتري نيازمند است.

گوجه سبز باعث تعادل اسيد و باز در جريان خون مي‌شود.

 

بالا بودن ميزان اسيد در گوجه سبز باعث ايجاد معده‌درد، سوزش معده يا حتي ريفلاكس در افراد مبتلا به ناراحتي‌هاي معده مي‌شود.

توجه داشته باشيد مصرف زياد كالري شمار گوجه سبز ، باعث نفخ معده مي شود.

 

ترش و اسيدي بودن كالري شمار گوجه سبز باعث ساييده شدن موقتي ميناي دندان و احساس درد خاصي در دندآن‌ها مي‌شود.

اين ميوه اگر نشسته و آلوده باشد، احتمال ابتلا به بيماري هاي عفوني گوارشي از جمله حصبه و مسموميت هاي غذايي را مطرح مي سازد.

گوجه سبز طبع سردي دارد و بهتر است آن را با گلپر مصرف كنيد.

هسته گوجه سبز كال، داراي تركيب‌هاي سمي خطرناكي است و هرگز نبايد آن‌ها را خورد

 

كالري شمار گوجه سبز مقادير زيادي اگزالات دارد و مي تواند در سيستم كليوي بدن تجمع و سنگ هاي ادراري توليد كند. كساني كه سابقه سنگ هايي از جنس اگزالات دارند بهتر است در خوردن گوجه سبز احتياط كنند. از طرف ديگر افراد ديگري هم كه به خوردن گوجه سبز آن هم به مقدار زياد علاقه دارند بهتر است همراه با آن مقداري هم آب بخورند تا اگزالات موجود در گوجه سبز رفع شود و با توليد سنگ هاي ادراري براي آنها ناراحتي ايجاد نكند.

 

يك عامل مهم همان وضعيت گوارشي افراد است. به هر حال گوجه سبز، يك ميوه نارس است و خوردن بيش از حد مجاز آن مي تواند در فرد، سوءهاضمه، كرامپ هاي شكمي و نفخ را به وجود آورد اما از طرف ديگر از آنجا كه اين ميوه قند پاييني دارد ميوه كم ضرري است.

يكصد گرم كالري شمار گوجه سبز ، حدود ۴۰ كيلو كالري انرژي دارد و به همين دليل مي شود به عنوان يكي از ميان وعده ها روي آن حساب كرد اما با درنظر گرفتن اين نكته كه مقدار مناسب گوجه سبز در هر روز به ميزان نصف ليوان تا يك ليوان گوجه سبز است.

 

عده اي نيز به گوجه سبز علاقه وافري دارند و نه تنها تمايل دارند كه آن را به صورت خام و همانند ساير ميوه ها مصرف كنند و در سبد ميوه خود قرار دهند بلكه با اين ميوه غذاهاي متعددي نيز پخت مي كنند. از جمله غذاهايي كه مي توان در آن از كالري شمار گوجه سبز استفاده كرد انواع آش ها و خورش هايي مثل خورش گوجه است. همچنين از اين ميوه مي توان به عنوان طعم دهنده و ترش مزه كردن غذاها و جايگزين نمك استفاده كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۷:۱۷

متخصصان تغذيه كالري شمار گوجه فرنگي را با نام غذاي وظيفه شناس مي شناسند كه بدون طي كردن مراحل آماده سازي پخت عملي ماوراي تغذيه اي را انجام ميدهد چرا كه گوجه فرنگي از بيماري ها پيشگيري مي كند و فاكتورهاي سلامت را به تمام نقاط بدن ارسال مي كند.

يك گوجه فرنگي متوسط حاوي 22 كالري - 0 گرم چربي - 5 گرم كربوهيدرات - 1 گرم پروتئين است. گوجه فرنگي منبع غني از ويتامين A  C و فوليك اسيد است. گوجه فرنگي داراي دامنه ي گسترده اي از فوايد تغذيه اي است و معروف به داشتن آنتي اكسيدان - ليكوپن - ليپوئيك اسيد - فوليك اسيد و لوتين است.

 

تقويت بدن براي تبديل كلوگر به انرژي مفيد براي فعاليت هاي بدني

كنترل كلوگز خون و در نتيجه افزايش سيستم مقاومت عليه بيماري هاي هم چون ديابت و تقويت سيستم عصبي و مغز

آنتي اكسيدان موجود در كالري شمار گوجه فرنگي سدي محكم در برابر بيماري هاي عفوني است

فراهم كردن خوابي راحت و بهبود حركت عضله ها

افزايش قدرت يادگيري و حافظه

 

نوبت بيماري هاي آقايان كه مي رسد ابتدا نظرهاي به سمت سرطان پروستات و راههاي درمان ان منعطف مي شود. 

براساس تحقيقات و مطالعات دكتر جان اردمن مواد موجود در گوجه فرنگي با ايجاد حفاظت اپيدميلوجيكال درصد ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي دهد.

 

مصرف فراوان چربي كالري شمار گوجه فرنگي با ايجاد تغيير در متابوليسم كلسترول و استروئيد، شانس بروز سرطان را افزايش مي دهد. مصرف سبزيجات يا رنگدانه هاي سبز و زرد يك اثر حفاظتي از بروز سرطان پروستات دارد، شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزايش مي يابد ممكن است به علت تغييرات هورموني حاصله نظير كاهش مقدار آندرسترون و يا افزايش مقادير سرمي استروژن و استراديول باشد.

 

 تماس با عوامل شغلي و محيطي شانس بروز سرطان را بيشتر مي كند، شغل​هايي كه شانس بروز سرطان را بيشتر مي كنند شامل كارگراني كه با كودها، بافتني ها و لاستيك سر و كار دارند، تماس با باتري هاي حاوي كادميوم است.

 پروستات پس از سن 45 تا 50 سالگي آغاز به رشد مي كند به افراد بالاي اين سن توصيه مي شود روزانه يك كالري شمار گوجه فرنگي خام مصرف كنند.

 غربالگري موجب تشخيص سريعتر و در مراحل پائين تر بيماري شده و درنتيجه اثربخشي درمان را بيشتر كرده و موجب افزايش طول عمر مبتلايان مي شود. 

كالري شمار گوجه فرنگي سرشار از ويتامين هاي C و A ، اسيدفوليك يا بتا كاروتن و مقدار كمي ويتامين هاي گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنين داراي مواد معدني مختلف شامل كلسيم، فسفر، پتاسيم، فيبر، سديم، گوگرد، كمي آهن، مس و روي نيز هست.

 

گوجه فرنگي اشتهاآور، برطرف كننده ضعف و خستگي، تقويت كننده سلسله اعصاب و همچنين قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همواره مصرف آن را به بيماران مبتلا به دردهاي مفاصل و همچنين رماتيسم و نقرس توصيه مي كنند. در ضمن كالري شمار گوجه فرنگي براي رفع مسموميت هاي مزمن، بالا بودن اوره و چربي خون، درمان يبوست، دفع رسوبات ادراري و صفراوي نيز مفيد شناخته شده است. در ضمن با توجه به اينكه گوجه فرنگي حاوي ويتامين A است، خوردن آن در تقويت بينايي، سلامت پوست و مخاط ها بسيار مؤثر است.

 

كالري شمار گوجه فرنگي منبعي غني از ويتامين هاي آ و ث است كه به تقويت بينائي كمك مي كند و از شب كوري پيشگيري مي كند. تحقيقات اخير نشان داده اند كه مقدار بالاي ويتامين آ در گوجه فرنگي به پيشگيري از دژنراسيون ماكولا (تباهي لكه زرد، نوعي بيماري چشم) كمك مي كند. به علاوه گوجه فرنگي ريسك ابتلا به آب مرواريد را نيز كاهش مي دهد. اين گياه همچنين سرشار از آنتي اكسيدان هايي مانند ليكوپن، لوتئين و زئازانتين است كه از چشمان شما در مقابل صدمه نور آفتاب مراقبت مي كند.

 

طبق تحقيقي كه در مجله مؤسسه ملي سرطان آمريكا منتشر شد، مصرف بيشتر گوجه فرنگي به مبارزه با سرطان پروستات كمك مي كند. اين گياه ريسك ابتلا به سرطان هاي ديگر مانند سرطان معده، ريه، گردن رحم، دهان، گلو، روده، مري و تخمدان را كاهش مي دهد. دليل آن هم اين است كه كالري شمار گوجه فرنگي سرشار از آنتي اكسيدان ليكوپن است. اگر مي خواهيد فوايد ضدسرطاني گوجه فرنگي برايتان بيشتر شود، آن را با روغن زيتون بپزيد.

 

مصرف مداوم كالري شمار گوجه فرنگي به تميز كردن پوست و زيبا به نظر رسيدن آن كمك مي كند. ليكوپن موجود در گوجه فرنگي كه آنتي اكسيداني قوي محسوب مي شود از پوست در مقابل صدمه آفتاب و كاهش حساسيت آن به اشعه فرابنفش كمك مي كند. زيرا اشعه فرابنفش يكي از دلايل اصلي ايجاد چين هاي ريز روي پوست است. از گوجه فرنگي براي درمان آكنه و جوش و به حداقل رساندن دريچه ها بزرگ پوست نيز مي توان كمك گرفت. پوره گوجه فرنگي را روي پوست تان بماليد تا درخشش آن برگردد.

 

ترميم منافذ پوست؛ آب كالري شمار گوجه فرنگي منافذ بزرگ پوستي را جمع مي كند. قبل از خواب آب گوجه فرنگي را به تمامي صورت بماليد و روز بعد شست وشو دهيد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۵:۵۹

كالري شمار گوشت گاو گوشتي است كه از بدن گاو به دست مي آيد. معمولاً لذيذ ترين گوشت ها را از گاو نر به دست مي آورند كه البته اغلب، اين حيوان را به منظور توليد مثل نگهداري مي كنند.
 
زماني كه گاوها به دليل بالا رفتن سنشان ديگر توليد مثلشان زياد نيست، آنها را مي كشند و از گوشتشان استفاده مي نمايند. كالري شمار گوشت گاو هاي پير و همچنين گاوميش ها سفت و زبر است. به همين دليل اغلب، اين گوشت ها را براي مصارف گوشت چرخ كرده به كار مي برند.
 
كالري شمار گوشت گاو يكي از رايج ترين انواع گوشت است كه اغلب كشورهاي جهان در تهيه ي غذاهاي گوشتي خود بيشتر از اين نوع گوشت استفاده مي كنند. گوشت گاو جزء جدا نشدني برخي غذاها به حساب مي آيد. مثلاً در تهيه ي يكي از خوراك هاي معروف دنيا به نام همبرگر اغلب از گوشت چرخ شده ي گاو استفاده مي نمايند.
 
از كالري شمار گوشت گاو مي توان استيك، مغز ران يا راسته جدا نمود يا قسمت هاي مختلفي از آن را چرخ كرد. البته برخي از جگر سياه، زبان، سيرابي و شيردان و ديگر قسمت هاي بدن گاو هم مصارف خوراكي مي كنند.
 
استفاده از گوشت گاو در برخي مذاهب حرام است. از جمله در مذهب هندو كه چون گاو را حيوان مقدسي مي دانند، بنابراين از گوشت آن هم استفاده نمي كنند. البته بسياري از بودايي مذهب هاي ساكن آسياي شرقي هم با مصرف كالري شمار گوشت گاو مخالفند. البته استفاده از آن همچون مذهب هندو حرام نيست.
كشورهاي زلاندنو، استراليا، كانادا، مكزيك و ايالات متحده آمريكا بزرگترين توليد كنندگان گوشت در دنيا محسوب مي شوند. به علاوه توليد كالري شمار گوشت گاو در كشورهاي آرژانتين و اروگوئه تأثير مهمي بر اقتصاد اين دو كشور دارد.
معمولاً كالري شمار گوشت گاو  را بر اساس دو مورد درجه بندي مي كنند: ميزان چربي گوشت و سن حيوان. هر چه سن گاو كمتر بوده و همچنين ميزان چربي گوشت بيشتر باشد، گوشت مرغوب تر خواهد بود. معمولاً از گوشت هاي مرغوب تر كه آبدارتر و تردتر هستند، در هتل ها و رستوران ها استفاده مي كنند؛ در حالي كه گوشت هايي كه در درجه بندي در رديف هاي پايين تر قرار مي گيرند، بيشتر براي مصارف گوشت چرخ كرده به كار مي روند.
در كشورهاي بسياري از كالري شمار گوشت گاو  انواع كباب تهيه مي كنند. در ايران معمولاً كباب ها با گوشت چرخ كرده ي گاو يا گوسفند تهيه مي شوند. بر اساس تحقيقاتي كه موزه ي لندن انجام داد، به اين نتيجه رسيدند كه انگليسي ها از زماني كه ارتش امپراطوري رم، شهر لندن را تحت اشغال خود درآورده بود، كباب گوشت را تهيه مي كردند. البته اين غذا تا قرون وسطي زياد بين مردم رايج نبود و در قرن 18، تنها نوعي غذاي ملي انگلستان به حساب مي آمد. البته امروزه انگليسي ها نسبت به ديگر كشورهاي غربي، بيش از همه رو به گياه خواري آورده اند.
گوشت گوسفند توليد كننده خون صالح ، تقويت كننده بدن و چاق كننده مي باشد.
خوردن مداوم كالري شمار گوشت گاو  خالص و بدون استخوان آن كه با سركه و عسل پخته باشند فوق العاده مقوي بدن بوده و مانع غش و رفع خفقان مي شود.
گوشت گوسفند منبع غني از آهن است. مصرف تكه اي از اين گوشت مي تواند 20% از آهن مورد نياز روزانه بدن يك مرد و 12% آهن مورد نياز روزانه بدن يك زن را تأمين كند.گوشت گوسفند حاوي عناصر كميابي نظير مس،منگنز و سلنيم مي باشد.
نيمي از چربي موجود در گوشت گوسفند، اشباع نشده است به همين جهت براي سلامتي انسان مفيد بوده و به طور معمول مصرف اين نوع كالري شمار گوشت گاو در رژيم هاي غذائي سالم توصيه مي شود.با استفاده از روشهاي جديد قصابي و خرد كردن گوشتها، با جدا كردن چربيهاي اضافي، ميزان چربي موجود در كالري شمار گوشت گاو  نيز بسيار كمتر شده است. به عنوان مثال استيك ران گوسفند داراي 5% چربي مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۵:۱۹

 

از مزاياي كالري شمار گوشت گوسفند مي‌توان به پر انرژي بودن آن اشاره كرد. كبد گوسفند از جمله قسمت‌هاي پر انرژي آن است. اين موضوع را مي‌توان در محتواي كالري نيز مشاهده كرد. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند حاوي ۲۰۶ كيلو كالري است. توجه داشته باشيد كه هر انسان بالغ به طور تقريبي به ۲۰۰۰ كالري نياز دارد. مصرف كالري مي‌تواند در فعاليت‌هاي روزانه، استقامت بالا و كاهش خستگي هنگام فعاليت بدني به كمكتان بيايد.
اين راز بسيار مهمي نيست، گوشت حيواناتي چون گاو و گوسفند داراي پروتئين بالايي هستند كه براي بدن بسيار مفيد است. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند داراي ۱۷.۱ گرم پروتئين است. اين مقدار پروتئين براي كساني كه مي‌خواهند بدن ماهيچه‌اي داشته باشند،  كالري شمار گوشت گوسفند بسيار به كار مي‌آيد. از مزاياي پروتئين در بدن مي‌توان به ايجاد و افزايش توده عضلاني، اتصال چربي، هضم غذا، ايجاد قدرت و انرژي در بدن اشاره كرد.
يكي ديگر از مزاياي كالري شمار گوشت گوسفند ، وجود كلسيم در آن است كه براي بدن بسيار لازم و مفيد است. وجود كلسيم در گوشت گوسفند به حفظ سلامت استخوان، تقويت استخوان‌ها، جلوگيري از اختلالات و ناهنجاري‌هاي استخواني كمك مي‌كند. مقدار كلسيم در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند ۱۰ ميلي‌گرم است.
گوشت گوسفند نيز داراي مقدار زيادي فسفر است. درست مثل كلسيم، محتواي فسفر در گوشت گوسفند، بسيار مفيد بوده و براي سلامتي، به خصوص سالم سازي استخوان و جلوگيري از پوكي استخوان كالري شمار گوشت گوسفند بسيار مفيد است. مقدار ۱.۹۱ ميلي گرم فسفر در هر ۱۰۰ گرم گوشت مي‌تواند نياز بدنتان به فسفر را تامين كند.
چه كسي مي‌گويد كه ويتامين در كالري شمار گوشت گوسفند وجود ندارد؟ ما بايد بدانيم كه گوشت گوسفند داراي مقدار قابل توجه‌اي از ويتامين B به خصوص ويتامين B۱ است. از ۱۰۰ گرم كالري شمار گوشت گوسفند كه مورد آزمايش قرار گرفته، ميزان ۰/۱۵ ويتامين B۱ كشف شده است. البته درست است كه اين ميزان مقدار خيلي كمي است. با اين حال ويتامين B۱ موجود در گوشت گوسفند بسيار مفيد است، اين ويتامين به فرايند اكسيداسيون، افزايش انرژي در بدن، حفظ انعطاف پذيري، بالا بردن استقامت بدن، همچنين از پوسته پوسته و خشك شدن پوست جلو گيري مي‌كند.
گوشت‌هاي قرمز به خصوص گوشت گوسفند حاوي سلنيوم هستند. سلنيوم موجود در كالري شمار گوشت گوسفند مي‌تواند به توليد آنتي اكسيدان‌هاي مفيد در بدن كمك كند. با وجود سلنيوم در گوشت گوسفند بدن مي‌توان به مبارزه با راديكال‌هاي آزاد بپردازد و همچنين بدن انسان را از خطر ابتلا به بيماري‌هاي خاص حفظ كند. با وجود سلنيوم در بدن پوستي بهتر و اندامي سالم تري خواهيم داشت.
كم خوني رابطه مستقيم با كمبود گلبول‌هاي قرمز خون دارد. وجود آهن در كالري شمار گوشت گوسفند مي تواند اين نقيصه را جبران كند. گوشت گوسفند و هر گوشت قرمز ديگري مي‌تواند كمبود گلبول‌هاي قرمز (هموگلوبين) خون را جبران كنند. ميزان آهن موجود در گوشت گوسفند خيلي بالاتر از سطح آهن، در تخم مرغ است.
با توجه به اين كه آهن مي‌تواند مشكلات ناشي از كم خوني را برطرف كند از نقايص مادرزادي نيز مي‌تواند جلوگيري كند. آهن موجود در گوشت گوسفند از بروز كم خوني در نوزادان و زنان باردار جلوگيري مي‌كند. بنابراين، رشد جنين به طور طبيعي و بدون مشكل ادامه مي‌يابد. براي اينكه جنين بتواند از مزاياي آهن موجود در كالري شمار گوشت گوسفند بهره‌مند شود، لازم است مادران باردار در سه ماه نخست بارداري به طور منظم زير نظر پزشك از اين ماده غذايي مغزي استفاده كنند. البته بدن جنين به ديگر مواد مغذي براي ادامه حيات نيز نيازمند است. كه توسط مادر به جنين منتقل مي‌شود.
معمولا زنان در هنگام قاعدگي احساس درد بسيار زيادي مي‌كنند. وجود درد در واقع منطقي است. با توجه به ميزان آهني كه در اين دوره از بدن دفع مي‌شود، درد بيشتري را مي‌تواند برايشان به همراه داشته باشد. زنان با مصرف گوشت گوسفند مي‌توانند آهن هدر رفته بدن خود را به خوبي جبران كنند.
از ديگر مزاياي مصرف گوشت گوسفند داشتن پوست سالم است. تكه‌هاي كالري شمار گوشت گوسفند  نه تنها داراي حاوي ويتامين B، كولين و سلنيوم است بلكه داراي ويتامين B۱۲ كه به حفظ سلامت پوست كمك مي‌كند، نيز هست. اين مواد در رفع خستگي و استحكام پوست به بدن كمك مي‌كنند.
تركيبات كالري شمار گوشت گوسفند حاوي امگا ۳ بالايي است. ويتامين B۱۲ و امگا۳ براي جلوگيري از ابتلا كودكان به بيماري اوتيسم بسيار مفيد است. يكي از مزاياي ارزش تغذيه‌اي گوشت گوسفند توسعه در سيستم عصب مركزي و مغز در كودكان است. اين در حالي است كه ويتامين B۱۲ براي آرامش ذهن، مقابله با استرس و افسردگي بسيار مفيد است.
موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۰:۰۲

كالري شمار گوشت مرغ منبع خيلي خوب پروتئين است و 120 گرم آن حدود 70 درصد نياز پروتئين بدن را برآورده مي ‏سازد.

همان‏ طور كه مي ‏دانيد بدن ما انسان ‏ها از پروتئين تشكيل شده است و پروتئين ها از واحدهاي ساختماني به نام اسيد آمينه. ما اسيد آمينه ‏هاي لازم براي ساخت پروتئين‏ هاي بد‏ن‏ مان را از منابع حيواني و گياهي آن دريافت مي‏ كنيم و با آنها، پروتئين‏ مورد نياز بدن ‏مان را بازسازي مي ‏كنيم.

 

افرادي كه مي ‏خواهند كه مقدار چربي غذاي ‏شان را كم كنند، مي ‏توانند از گوشت مرغ استفاده كنند. لخم ‏ترين قسمت گوشت مرغ، گوشت سينه‏ مي‏ باشد كه در مقايسه با ران، چربي اش نصف است.

كالري شمار گوشت مرغ در مقايسه با گوشت گاو، چربي اشباع كمتري دارد. با اين حال پوست مرغ داراي مقدار زيادي چربي اشباع است و به همين دليل قبل از پخت، بايد پوست آن را كاملا جدا كرد.

 

مطالعات نشان مي ‏دهد كه سالمندان، به مقدار كافي پروتئين مصرف نمي كنند. پروتئين براي پيشگيري از كاهش تراكم استخوان در سالمندان حائز اهميت است. البته دقت داشته باشيد كه دريافت رژيم هاي پُرپروتئين نيز پوكي استخوان را تشديد مي كند كالري شمار گوشت مرغ . بنابراين بايد در حد متعادل غذاهاي پروتئيني خورد.

 

كالري شمار گوشت مرغ منبع بسيار خوبي از ويتامين B3 (نياسين)است كه يك ويتامين ضد سرطان مي ‏باشد. DNA به ويتامين B3 نياز دارد و كمبود نياسين به اندازه ‏ي كمبود ساير ويتامين‏هاي گروه B در ارتباط مستقيم با بيماري هاي ژنتيكي مي ‏باشد.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ حدود 72 درصد نياز بدن به اين ويتامين را برآورده مي ‏سازد.

كالري شمار گوشت مرغ همچنين يك منبع خوب سلنيوم مي‏ باشد. سلنيوم براي سلامتي انسان يك اهميت ويژه و اساسي دارد. سلنيوم يكي از اجزاي بسيار مهم واكنش‏هاي متابوليكي در بدن مي‏ باشد كه عبارتند از متابوليسم هورمون ‏هاي تيروئيدي ، سيستم دفاعي آنتي اكسيداني و سيستم ايمني. مطالعات گوناگون نشان داده است كه بين بروز سرطان ‏ها و دريافت سلنيوم يك ارتباط مهم وجود دارد. سلنيوم مانع سرطان مي ‏شود.

مصرف 120 گرم گوشت مرغ 40 درصد نياز روزانه ي بدن به سلنيوم كالري شمار گوشت مرغ  را بر طرف مي ‏سازد.

 

در مطالعات معتبري كه در مجلات مختلف پزشكي به چاپ رسيده است، آمده است كه دريافت منظم غذاهاي غني از ويتامين B3 (نياسين) مانند كالري شمار گوشت مرغ ، از بروز بيماري آلزايمر و ديگر بيماري‏هاي شناختي مرتبط با افزايش سن جلوگيري به عمل مي‏ آورد، طوري كه افرادي كه نياسين بيشتري از غذاي ‏شان دريافت مي ‏كردند (22 ميلي گرم در روز) در مقايسه با افرادي كه نياسين كمتري (13 ميلي در روز) دريافت مي ‏كردند حدود 70 درصد احتمال ابتلا و يا پيشرفت بيماري آلزايمر در آنان كمتر بود.

 

مرغ فقط منبع غني از ويتامين B3 نيست، بلكه منبع خوبي از ويتامين B6 نيز مي‏ باشد. اين تركيب خوب ويتاميني B ، مرغ را به عنوان يك غذاي مفيد براي تامين انرژي سوخت و ساز (متابوليسم) بدن معرفي مي‏ كند، زيرا اين دو ويتامين ‏در واكنش هاي سوخت و ساز بدن نقش دارند. كالري شمار گوشت مرغ اين ويتامين‏هاي گروه B براي توليد انرژي مهم هستند.

علاوه بر عملكرد نياسين در DNA، اين ويتامين براي تبديل پروتئين‏ ها، چربي‏ ها و كربوهيدرات‏ هاي بدن به انرژي، ضروري و لازم مي‏ باشد.

نياسين به كنترل قند خون كمك مي ‏كند و فعاليت هورمون انسولين را تنظيم مي ‏كند.

ويتامين B6 براي تجزيه و تركيب كربوهيدرات‏هاي بدن (قند و نشاسته) ضروري مي ‏باشد، مخصوصاً براي تجزيه گليكوژن (فرم ذخيره اي قندها در سلول‏ هاي ماهيچه ‏اي و كبد).

120 گرم كالري شمار گوشت مرغ حدود 32 درصد از نياز ما به ويتامين B6 را برطرف مي ‏سازد.

 

B6 علاوه بر شركت  كالري شمار گوشت مرغ در متابوليسم انرژي كه در قسمت بالا توضيح داده شد، در ساخت مولكول ‏هاي فعال زيادي نيز نقش دارد. وقتي سطح B6 سلول‏ ها كافي نباشد، توانايي گروه‏ هاي متيل نيز كاهش مي‏ يابد. يكي از نتايج فقدان گروه متيل اين است كه مولكول ‏هايي كه بايد به طور طبيعي به مولكول ‏هاي ديگري تبديل شوند، نه تنها تغيير نمي ‏كنند، بلكه روي هم انباشته مي‏ شوند. يكي از اين مولكول‏ها هموسيستئين است كه اگر سطح آن در رگ‏ هاي خوني افزايش ‏يابد، كالري شمار گوشت مرغ موجب آسيب به ديواره ‏ي رگ‏ ها مي ‏شود.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۹:۳۹

نام علمي كالري شمار گيلاس (Prunus avium) و از خانواده ي (Rosaceae) مي باشد. درخت گيلاس بدون خار و داراي ميوه ي گوشت‌ دار و محتوي يك هسته است. گيلاس ميوه ي كوچك، گرد و ملين است كه در هنگام چيدن به رنگ قرمز يا سياه مي‏ باشد و داراي يك هسته است. در واقع در طبيعت سه نوع گيلاس به رنگ‏ هاي قرمز، سياه  و زرد يافت مي ‏شود.

 

گيلاس ‏ها را هميشه رسيده مي ‏چينند زيرا پس از چيدن گيلاس ها به خوبي رشد نمي ‏كنند و شما مي ‏توانيد آن را تنها 1 تا 3 روز به خوبي نگهداري نماييد.

گيلاس‏ ها را بهتر ا‏ست تازه‏ تازه پس از چيدن از درخت تناول كرد. اغلب از كالري شمار گيلاس ، مربا و يا ژله درست مي‏ كنند زيرا نمي ‏توان آن را به صورت تازه ذخيره و نگه ‏داري كرد، ولي مي ‏توان گيلاس ها را فريز كرد؛ البته بهتر است كه اول هسته ‏هاي گيلاس در آورده شود.

 

 

بر طبق آخرين و بهترين اخبار به دست آمده مشخص گرديده كه گيلاس‏ ها منبع غني آنتي ‏اكسيدان‏ ها هستند. گيلاس ‏ها غذاي متداولي در عصر حجر بوده‏ اند و باستان‏ شناسان بقاياي هسته‏ هاي كالري شمار گيلاس را در بسياري از غارها و صخره‏ هاي مسكوني ما قبل تاريخ يافته ‏‏اند.

 

 

درخت گيلاس بدون خار و داراي ميوه ي گوشت‌ دار و محتوي يك هسته است

كالري شمار گيلاس شيرين (Prunus avium) يك ميوه فصلي است كه امروزه به غير از مصرف تازه ي آن، مي ‏توان به خوبي از ميوه ي خشك گيلاس و يا به صورت آب ميوه استفاده كرد. 

 

گروه‏ هاي گياه شناختي زير مجموعه درخت ‏هاي گيلاس شامل: درختان آلو، هلو، بادام و زرد‏آلو است و نه تنها از ميوه درخت گيلاس، بلكه از شكوفه‏ ها و چوب آن نيز استفاده مي‏ گردد. براي اين كه ارزش اين گياه را بدانيم كافي است بگوييم تمام قسمت ‏هاي اين ميوه يعني: گوشت، دم، هسته، برگ و ساقه ي آن در طب و صنعت استعمال دارد.

 

 

كالري شمار گيلاس  سرشار از تركيبات آنتي‌اكسيداني بوده، از اين‌رو روند پيري را به تاخير مي‌اندازد. كاهش احتمال ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي يكي از خواص دارويي كالري شمار گيلاس ميباشد. فلاوونووئيدهاي موجود در گيلاس، ‌از ايجاد هر گونه آسيب‌ توسط راديكال‌هاي آزاد پيشگيري مي‌كنند.

درمان مناسبي براي آرتريت، رماتيسم، واريس و دردهاي مفصلي است.

 

از گيلاس مي‌توان به عنوان ماسك زيبايي استفاده كرد و چين و چروك‌هاي پوست را كاهش داد. گيلاس براي كليه‌ها مفيد است و به دفع سموم از بدن كمك مي‌كند. ميوه كالري شمار گيلاس سوخت ساز بدن را افزايش داده و به هضم غذا كمك مي‌كند. سيستم اعصاب را تسكين داده و با توليد هورمون شادي در بدن، احساس بهتري را در ما ايجاد مي‌كند.

 

گيلاس داراي چربي كم و فيبر زياد است و براي تصفيه خون در سيستم گوارشي بسيار مفيد است.ميوه گيلاس براي كاركرد منظم قلب، روده و معده نيز بسيار مفيد است.

از فوايد ميوه كالري شمار گيلاس ميتوان تقويت قواي فكري را نام برد.

 

افرادي كه زياد گوشت استفاده مي‌كنند و خون آنها اسيدي است مي‌توانند از گيلاس استفاده كنند به دليل اينكه خون را قليايي مي‌كند.

گيلاس براي كاهش وزن مفيد است.

 

كسانى كه براى كم خوردن و لاغرى متوسل به قرصهاى شيميايى مى شوند مى توانند از كالري شمار گيلاس كه يك ميوه طبيعى است و مصرف آن اندام را متناسب مى كند كمك بگيرند، زيرا قرصهاى شيميايى براى كم كردن اشتها اشخاص ‍ را لاغر مى كنند و براى سيستم اعصاب و دستگاه عروق و شريانها مضر و خطرناك است و اعصاب را تحريك كرده و بى خوابى مى آورد.

كسانى كه مى خواهند از كالري شمار گيلاس براى لاغرى و تناسب اندام خود كمك بگيرند بايد در ابتداى غذاى خود دويست و پنجاه تا سيصد و پنجاه گرم گيلاس بخورند و بعد منوى غذاى آنها نبايد داراى مواد نشاسته اى مثل نان ماكارونى ، برنج ، حبوبات و نان شيرينى باشد.

 

ميوه گيلاس داراي مقدار فراواني ويتامين ‌C است.

چربي اشباع شده در كالري شمار گيلاس بسيار كم است و كلسترول ندارد.

 

گواتر مزمن با خوردن گيلاس تا حد زيادي كنترل مي‏ شود.

كالري شمار گيلاس سنگ‏ هاي كليه را از بين مي‏ برد و مصرف آن در حد مناسب به مبتلايان به ديابت و ورم مفاصل توصيه مي ‏شود زيرا ميوه‏ اي است كه نشاسته ي كمي دارد و قندش براي افراد ديابتي زيان بار نيست(البته باز هم تاكيد مي شود كه اگر به ميزان توصيه شده توسط متخصص تغذيه مصرف شود).

 

چربي اشباع شده در كالري شمار گيلاس بسيار كم است. كلسترول ندارد (مانند ساير گياهان)، سديم ندارد، فيبر خوراكي بالايي دارد، از ويتامين C بالايي برخوردار است.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۵:۱۲

خواص كالري شمار لپه و فوايد لپه و مضرات لپه موضوع اين بخش از مجله پزشكي آسان طب است. حبوباتي مثل لپه داراي پروتئين ، نشاسته و ارزش غذايي بالايي هستند و ميتوانند جايگزين گوشت باشند. همچنين لپه منبع خوب ويتامين B١، B۶ و اسيدفوليك مي باشد.
به گزارش آسان طب يك واحد غذايي لپه پخته، حدود 231 كيلوكالري انرژي و 16 گرم پروتئين دارد. از مهمترين خواص لپه اينست كه داراي مقدار زيادي فيبر است و بنابراين براي درمان يبوست، كاهش كلسترول خون،‌ تنظيم قندخون و كاهش بيماري‌هاي قلبي كالري شمار لپه  عروقي كاربرد زيادي دارد.
يكي ديگر از مهمترين خواص لپه وجود پتاسيم فراوان در ان است كه باعث كاهش بيماري‌هاي قلبي – عروقي و تنظيم فشارخون خواهد شد. طبق امار بدست امده هر واحد لپه حدود 710 ميلي‌گرم پتاسيم دارد.
يكي ديگر از خواص كالري شمار لپه وجود مقدار سديم پايين است و براي افراد ‏فشار خوني بسيار مناسب است. لپه منبع خوب ويتامين 1‏B، ‏‎ 6B ‎و اسيدفوليك هم هست. اما اگر خيلي پخته شود ويتامين B ان از بين مي رود.
يكي از خواص لپه وجود فيبر فراوان و كاهش كلسترول خون و كاهش بيماري‌هاي قلبي – عروقي است.
يكي ديگر از خواص لپه اينست كه از  ايجاد پلاك در رگ‌ هاي خوني جلوگيري كرده و باعث حفظ سلامت قلب مي شود.
همچنين كالري شمار لپه داراي مقدار زيادي آهن است كه براي افراد كم خون بسيار مناسب است. طبق امار بدست امده مصرف هر پيمانه كالري شمار لپه  ، ۱۴درصد نياز روزانه بدن به آهن را تامين خواهد كرد.
يكي از مهمترين فوايد لپه وجود كلسيم و منيزيم و اسيد چرب ميباشد و به همين دليل براي بيماران ديابتي مفيد است. لپه باعث خوب كار كردن كليه بيماران ديابتي مي شود و همچنين  فشارخون بالا را كاهش مي دهد.
لپه منبع غني فيبر است به همين دليل براي كاهش كلسترول خون و كاهش بيماري‌هاي قلبي – عروقي توصيه مي‌شود.
لپه از گروه حبوبات، يك گياه دو كالري شمار لپه است و در خانواده نخود جاي مي‌گيرد. مي‌دانيد كه حبوبات ارزش غذايي بسيار بالايي دارند و مناسب‌ترين جايگزين براي گوشت هستند زيرا علاوه بر پروتئين، مقداري نشاسته هم دارند. بنابراين هم انرژي بدن را تامين مي‌كنند و هم پروتئين مورد نياز را به مصرف‌كننده مي‌رسانند.
 لپه منبع غني فيبر است به همين دليل براي كاهش كلسترول خون و كاهش بيماري‌هاي قلبي - عروقي توصيه مي‌شود.
عامل ديگري كه باز هم لپه را در كاهش بيماري‌هاي قلبي - عروقي و تنظيم فشارخون برجسته مي‌سازد، وجود پتاسيم است.
به طوري كه هر واحد آن حدود 710 ميلي‌گرم پتاسيم دارد. در مقابل پتاسيم، مقدار سديم لپه كم است و به همين خاطر به افراد فشارخوني خوردن آن توصيه مي‌شود.
كالري شمار لپه مانع از ايجاد پلاك در رگ‌هاي خوني مي‌شود از اين رو به حفظ سلامت قلب كمك مي‌كند.
آخرين تحقيقات انجام‌شده بيانگر اين است كه لپه حاوي كلسيم و منيزيم و اسيد چرب است و از اين لحاظ براي بيماران ديابتي فوق‌العاده عالي است. كالري شمار لپه موجب مي‌شود كه كليه‌هاي اين بيماران خوب كار كند و چون حاوي آنتي‌اكسيدان نيز هست براي كاهش فشارخون بالا بسيار خوب و مفيد است.
گفتني است كربوهيدرات و پروتئين موجود در حبوبات باعث مي‌شوند فرد ديابتي مدت زيادي در طول روز احساس سيري كند و به سراغ مواد شيرين نرود.
همچنين لپه داراي فيبر بالايي است و مي‌تواند جايگزين خوبي براي نان و برنج باشد، البته هنگام طبخ نبايد خيلي زياد پخته شود.
بهتر است لپه در برنامه غذايي هفتگي حداقل يكي، دو بار مصرف شود. يكي از ويژگي‌هاي بارز لپه در مقايسه با ديگر حبوبات اين است كه سريع پخته مي‌شود.
البته كالري شمار لپه هم مانند ساير حبوبات نفاخ است اما چون پوست آن گرفته مي‌شود به مراتب نفخش كمتر از ساير حبوبات بوده و خيلي نياز به خيساندن ندارد اما افرادي كه احساس مي‌كنند با مصرف لپه دچار نفخ مي‌شوند، بهتر است آن را خيسانده، آب آن را دور بريزند و بعد آن را به غذايشان اضافه كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۴:۵۱

كالري شمار لبو پاك كننده عالي است و مي‌تواند معده را شستشو داده و حكم مسهل را براي برخي افراد داراي يبوست دائمي دارد.
مفيدترين و بهترين بخش چغندر، برگ آن است و بعد ساقه‌هاي آن و بعد از آن ريشه كه پخته آن لبو نام دارد.
قند ريشه چغندر براي مبتلايان به ديابت مضر است.
خوردن پخته چغندر رعشه را معالجه مي‌كند.
برگ سرخ رنگ آن اگر خام با سركه و خردل خورده شود طحال را باز مي‌كند و ورم آن را فرو مي‌نشاند.
براي درد پشت و مثانه و امراض مقعد مفيد است.
آب برگ كالري شمار لبو براي درد مفاصل و نقرس، سردرد و دندان‌درد مفيد است. ضماد برگ با اسيد بوريك باعث بهبود كك و مك و طاسي مي‌شود.
لبو به دليل داشتن فيبر كه خاصيت كاهش چربي خون را دارد و همچنين اسيدفوليك، بايد در سبد غذايي بيماران قلبي قرار گيرد.
افراد مي‌توانند با مصرف 105 گرم چغندر قرمز، 53 درصد اسيدفوليك مورد نياز بدن را تأمين كنند.
فيبر زياد موجود در آن، موجب كاهش سطح كلسترول خون و كاهش خطر بروز سكته‌هاي قلبي در بيماران قلبي است. گفتني است، كالري شمار لبو قرمز به دليل داشتن مواد مغذي آهن در كنار اسيدفوليك از بروز كم‌خوني جلوگيري مي‌كند.
عضو مركز ايمني محصولات طبيعي و گياهان دارويي دانشگاه علوم پزشكي خراسان شمالي گفت: مصرف لبو از بروز جذام جلوگيري مي‌كند.
مهدي ‌ايماني با اشاره به اين كه چغندركالري شمار لبو گياهي است با فوايد بسيار كه پخته آن را لبو مي‌گويند، افزود: پخته اين گياه، رعشه را معالجه مي‌كند و بسيار آرامش بخش است.
وي با بيان اين كه لبو براي مغز و اعصاب مفيد است، ادامه داد: آب لبوي خام براي التهاب مثانه، رفع يبوست مفيد است و علاوه بر آن اين گياه داراي ويتامين‌هايي است كه اشتها آور است و براي افراد بسيار لاغر حكم كيميا را دارد.
به گفته‌ي ‌ايماني، مصرف لبو، لكه‌هاي سفيدي كه در پوست بدن پديد آمده و موجب مرض پيسي مي‌شود را از بين مي‌برد.
وي با ذكر اين كه چغندر كالري شمار لبو يك ساله بوده و منشأ آن را سواحل مديترانه در اروپا و شمال افريقا مي‌دانند، توضيح داد: انواع چغندر از جمله چغندر لبويي براي درد مفاصل و نقرس مفيد است؛ شيره چغندر، سيستم گردش خون را بهبود مي‌بخشد و سيستم ايمني بدن را ارتقاء مي‌دهد.
اين پژوهشگر گياهان دارويي خراسان شمالي، از جمله خواص ديگر اين كالري شمار لبو را توليد گلبول‌هاي قرمز خون، كمك به حفظ سلامت سلول‌ها، كمك به حفظ سلامت كل بدن و كمك به جذب بهتر بسياري از مواد مغذي ذكر كرد.
به گفته وي، كالري شمار لبو پاك كننده عالي است و مي‌تواند معده را شستشو داده و حكم مسهل براي برخي افراد داراي يبوست دائمي دارد.
ايماني با اشاره به اين كه بخش‌هاي خوراكي چغندر لبويي در برگ و ريشه آن است، تصريح كرد: در برگ‌هاي اين گياه طي طول روز، قند توليد مي‌شود و هنگام عصر اگر برگ آن خام خورده شود، كاملاً شيرين است.
وي با ذكر اين كه چغندر كالري شمار لبو حاوي مقدار زيادي عناصر معمولي و كمياب همچون پتاسيم، گوگرد، يد، آهن و مس است، افزود: همچنين عناصر كميابي مثل روبيديوم (RUBIDIUM) و كاسيوم (CAESIUM) از عناصر موجود در آن است.
به گفته ايماني، برگ گياه به عنوان سبزي خام خورده مي‌شود و پخته شده اين گياه غذايي لذيذ و مقوي براي كودكان و خانم‌هاي ضعيف است.
افراد مبتلا به هموكروماتوز و يا بيماري ويلسون بايد از مصرف چغندر پرهيز كنند زيرا آهن و مس موجود در خون را بالا مي برد. بيماري هموكروماتوز در واقع تجمع زياد آهن در بدن است كه وجود آهن زياد باعث آسيب بافت ها و بيماري مي شود. در بيماري ويلسون فرد قادر به كالري شمار لبو دفع مس به اندازه كافي از بدن نيست و مس اضافي مي تواند در كبد يا مغز جمع شده و منجر به اختلالات كبدي يا مغزي شود.
مصرف كالري شمار لبو باعث كاهش محسوس فشار خون مي شود و براي افرادي كه فشار خون بالا دارند توصيه مي شود. اما بايد به ياد داشته باشيد كه مصرف همزمان داروهاي كاهش فشار خون و چغندر همزمان با هم باعث پايين آمدن بيش از حد فشار خون شده و خطرناك است. بنابراين اگر داروهاي مربوط به فشار خون مصرف مي كنيد بايد در مصرف كالري شمار لبو احتياط كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

نويسنده :سلامت
تاريخ: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۹:۴۴

كالري شمار لوبيا در مقايسه با ساير حبوبات ارزش تغذيه‌اي بيشتري دارد و ميزان پروتئين آن تا حدودي با گوشت برابري مي‌كند. مصرف منظم و متعادل آن به كاهش چربي و فشار خون كمك كرده و محافظ كبد است. تحقيقات نشان داده است افرادي كه دو بار يا بيشتر در هفته حبوبات بخصوص لوبيا مصرف مي‌كنند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ، پروستات، ديابت نوع 2 و بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي در آنها كمتر است. 
لوبيا قرمز به دليل شكل قلوه‌اي و رنگ جگري‌اش به لوبياي كليوي معروف است. اين لوبيا هر چه قرمزتر باشد آنتي‌اكسيدان بيشتري داشته و يك ماده غذايي ضدسرطان محسوب مي‌شود و از نظر مقدار اسيد فوليك بر ساير لوبياهاي خشك برتري دارد. اما بايد بدانيد در لوبيا سمي وجود دارد كه مقدار آن در لوبياي سفيد و قرمز بيشتر بوده و باعث بروز مشكلات گوارشي بخصوص درد معده مي‌شود. اين ماده در جوانه كالري شمار لوبيا قرمز بيشتر بوده و نبايد مصرف شود. (نكته بسيار مهم : لوبيا قرمز هم مانند برخي از انواع لوبياهاي ديگر حاوي ماده مسموميت‌ زايي به نام فيتوهائماگلوتينين است كه اين ماده سمي، تنها با 10 دقيقه جوشيدن از بين مي‌رود. بهتر است شما براي از بين بردن اين ماده سمي، لوبيا قرمز را به‌ طور كامل و با دماي حداقل 80 درجه سانتي‌گراد بجوشانيد).
كالري شمار لوبيا سفيد مي‌تواند از افزايش كلسترول خون جلوگيري كند و يك ماده ضد باكتريايي مناسب محسوب مي‌شود. در ميان ساير لوبياها بيشترين مقدار سديم را دارد و رشد سلول‌هاي سرطاني را به تعويق مي‌اندازد.
طعم لوبيا‌ سياه، طعمي بين گوشت قرمز و قارچ خوراكي است كه اين طعم منحصر به فرد، باعث محبوبيت اين نوع لوبيا در ميان بسياري از افراد در كشورهاي جنوبي قاره آمريكا مانند برزيل و مكزيك شده است! مردم كوبا و آمريكاي شمالي بيشتر از اين لوبيا براي تهيه سوپ‌هاي رسمي‌شان استفاده مي‌كنند و گاهي آن را به‌ صورت پخته و به‌ عنوان وعده صبحانه يا حتي شام، مصرف مي‌كنند. كالري شمار لوبيا ي سياه يكي از غني‌ترين منابع دريافت انواع آنتي‌اكسيدان‌ها است و از اين نظر يك ماده‌غذايي ضدسرطان محسوب مي‌شود. يادتان باشد كه اين لوبيا از نظر مقدار اسيدفوليك بر ديگر لوبياها برتري دارد.
كالري شمار لوبيا چشم بلبلي بيشترين مقدار پروتئين و ويتامين B را در ميان لوبياها دارد. قند آن نسبت به برنج، گندم و سيب‌زميني ديرتر جذب مي‌شود و مصرف آن براي افراد مبتلا به ديابت منعي ندارد. گفته مي‌شود كه اين كالري شمار لوبيا به دليل آن‌كه كمتر در معرض آفات و بيماري‌ها قرار دارد از شر سموم دفع آفات در امان است.
اين كالري شمار لوبيا مزه خوشايندي دارد و طعم آن در مقايسه با لوبيا قرمز و سفيد بهتر است. از نظر مقدار فيبر بر ساير لوبيا‌ها برتري دارد و بسيار ملين است. 
لوبيا‌ چيتي كه به آن لوبياي رومي هم مي‌گويند، يكي از محبوب‌ترين لوبياها در بين ايتاليايي‌ها، پرتغالي‌ها و تركيه‌اي‌هاست. خيلي‌ها معتقدند كه طعم اين لوبيا نسبت به لوبياي ‌سفيد و حتي قرمز بهتر است و با خوردن آن كمتر دچار نفخ مي‌شوند اما هنوز شواهدي كه نشان بدهند كدا‌م‌يك از انواع لوبياها نفاخ‌تر هستند به دست نيامده است.
آمينواسيد فراوان موجود در لوبياچيتي آن را به يك خواص حبوبات، خواص تنقلات حبوبات و تنقلات در سلامت – خوب و عالي براي دريافت پروتئين و جايگزين مناسبي براي انواع گوشت‌ها تبديل كرده است. بنابراين، شما مي‌توانيد گاهي هم از اين نوع كالري شمار لوبيا به جاي گوشت در برنامه‌غذايي‌تان كمك بگيريد!
كالري شمار لوبيا اسيد فوليك بالايي داشته و در مقايسه با لوبيا خشك آب بيشتري دارد، اما به دليل نارس بودن ويتامين‌هاي A و B و كلسيم و پروتئين آن كمتر است. به همين دليل افراد مبتلا به نقرس و بيماران كليوي كه رژيم كم پروتئين دارند بايد از خانواده لوبيا سبز استفاده كنند.
نقطه ضعف لوبيا نفاخ بودن آن است
به جهت آن‌كه آنزيم تجزيه كننده قندها و مواد سمي طبيعي موجود در حبوبات بخصوص انواع كالري شمار لوبيا در بدن وجود ندارد اختلالات گوارشي بويژه دل درد، نفخ، اسهال و اختلال در هضم در مصرف‌كننده ايجاد مي‌شود كه با خيساندن و جوشاندن حبوبات به مدت 10 دقيقه و دور ريختن آب آن، مي‌توان تا حدودي اين مشكل را رفع كرد.
د‌رست است كه گاهي خورد‌ن لوبيا مي‌تواند‌ د‌رد‌سرساز باشد‌، اما د‌ر طبيعت براي اين ماد‌ه مفيد‌ هم مصلحاتي وجود‌ د‌ارد‌ كه تأثيرات منفي‌اش را كم مي‌كند‌. براي اصلاح طبع كالري شمار لوبيا ، خوراكي‌هاي متعد‌د‌ي وجود‌ د‌ارد‌ كه با استفاد‌ه از آنها مي‌توانيد‌ از شر خواص ناخوشايند‌ آن د‌ر امان بمانيد‌. بعضي از مصلحات را مي‌شود‌ همراه با لوبيا پخت و بعضي د‌يگر را بايد‌ به ‌صورت شربت يا چاشني به كار بست.
 زنجبيل، خرد‌ل، زيره، نمك، آويشن، فلفل و د‌ارچين اد‌ويه‌جاتي هستند‌ كه د‌ر زمان پخت لوبيا مورد‌ استفاد‌ه قرار مي‌گيرند‌ و باعث بهبود‌ شرايط خورد‌ن و هضم آن مي‌شوند‌. مي‌توانيد‌ يك يا تركيبي از چند‌ اد‌ويه را استفاد‌ه كنيد‌. خورد‌ن كالري شمار لوبيا  همراه روغن‌ زيتون هم باعث اصلاح طبع آن مي‌شود‌.
مي‌توانيد‌ د‌ر كنار لوبيا شربت سكنجبين تهيه كرد‌ه و همراه با آن ميل كنيد‌.
بهترين مصلح لوبيا آن است كه همراه با گوشت طبخ شود‌ بنابراين خورش‌هايي مثل قورمه‌سبزي يا خورش لوبياي مراغه‌اي از جمله غذاهايي هستند‌ كه لوبيا د‌ارند‌ ولي آزار د‌هند‌ه نيستند‌.
 افزود‌ن مقد‌اري سركه به كالري شمار لوبيا هم تا حد‌ي رطوبتش را كاهش مي‌د‌هد‌.

موضوع:
برچسب‌ها: كالري شمار،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]